Valstybės naujienos

 • „Sodros“ biudžeto surinkimas gerėja

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-16

  Išankstiniais duomenimis, Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) biudžeto 2011 m. gegužės mėnesio pajamos buvo 917,1 mln. Lt, tai yra 33,2 mln. Lt arba 3,8 proc. daugiau nei planuota ir 71,2 mln. Lt arba 8,4 proc. daugiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir kitų valstybės piniginių išteklių gegužės mėnesį gauta 29,3 mln. Lt asignavimų.

  „Sodros“ biudžeto surinkimas gerėja dėl kelių priežasčių. Pirmiausia, įsitvirtino apdraustųjų skaičiaus augimo tendencija: šiais metais visus mėnesius į darbą buvo priimta daugiau žmonių, nei jų atleista. Praėjusiais metais mes turėjome vos kelis tokius mėnesius“, – sako „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius.

  Preliminariais „Sodros“ duomenimis, per sausį–gegužę į darbą priimta 45,8 tūkst. žmonių daugiau nei jų atleista. Per tą patį 2010 m. laikotarpį priimtų į darbą žmonių skaičius buvo tik 9,1 tūkst. didesnis nei atleistų, o 2009 m. atleistų iš darbo žmonių skaičius net 48,3 tūkst. buvo didesnis nei priimtų.

  „Sodros“ turimi duomenys rodo, kad šiemet pamažu ėmė didėti ir atlyginimai: vidutinė darbo apmokėjimo suma, nuo kurios mokamos valstybinio socialinio draudimo įmokos, šiemet, palyginti su pernai, yra 3 proc. didesnė.

  2011 m. gegužės mėnesio priskaičiuotos „Sodros“ išlaidos buvo 1 mlrd. 90,9 mln. Lt, tai yra 24,5 mln. Lt arba 2,2 proc. mažiau nei planuota. Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, išlaidos buvo 1,3 mln. Lt arba 0,1 proc. mažesnės. Šių metų gegužės mėnesio išlaidos buvo 173,8 mln. Lt didesnės už pajamas. Planuota, kad bus didesnės 231,5 mln. Lt.

  Per penkis šių metų mėnesius „Sodra“ turėjo 4 mlrd. 218,6 mln. Lt įplaukų, tai yra 56,8 mln. Lt arba 1,4 proc. daugiau, nei planuota ir 193,9 mln. Lt arba 4,8 proc. daugiau nei 2010-ųjų m. sausį-gegužę.

  „Teigiamą įtaką turi tai, kad per penkis šių metų mėnesius savarankiškai dirbančių asmenų socialinio draudimo įmokos buvo net dukart didesnės nei planuota. Tai rodo, kad žmonės atranda terpę plėtoti verslą, realizuoti savo gebėjimus, gauna pajamas ir gali mokėti didesnes įmokas“, – dėsto M. Sinkevičius.

  Savarankiškai dirbančių asmenų socialinio draudimo įmokos šių metų sausį–gegužę siekė 91 mln. Lt ir buvo 48,8 mln. Lt didesnės nei planuota. Palyginti su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu, šių įmokų suma padidėjo 22,3 mln. Lt arba 32 proc.

  „Sodros“ biudžeto išlaidos 2011 m. sausį–gegužę buvo 5 mlrd. 399 mln. Lt., tai yra 172,9 mln. Lt arba 3,1 proc. mažiau nei planuota ir 94,8 mln. Lt arba 1,7 proc. mažiau nei per praėjusių metų tą patį laikotarpį. Mažesnės nei planuotos išlaidos didžiąja dalimi buvo ligos ir motinystės draudimo išmokoms (15 proc.) ir nedarbo draudimui (18,9 proc.)

  Pervedimų į antros pakopos pensijų fondus per penkis šių metų mėnesius „Sodra“ priskaičiavo už 143 mln. Lt, arba 11,7 mln. Lt daugiau nei tuo pačiu praėjusių metų periodu.

  „Sodros“ biudžeto įplaukos per sausio–gegužės mėnesius buvo 1 mlrd. 180 mln. Lt mažesnės už išlaidas. Buvo planuojama, kad išlaidos viršys įplaukas 1 mlrd. 410 mln. Lt.

  Pateikti duomenys yra preliminarūs.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 • ATGAL
  EP komiteto pirmininkas: Lietuvos Nacionalinė energetikos strategija ambicinga, todėl svarbu, kad užtektų politinės valios jai priimti
  PIRMYN
  Lietuvos žmonės – verslūs
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.