A. ČEPONONIS: Renginys geras, kai pačiam rengėjui sėdėti salėje įdomu | Apžvalga

Regionai

 • A. ČEPONONIS: Renginys geras, kai pačiam rengėjui sėdėti salėje įdomu

 • Regionai: Šiaurės
  Data: 2011-09-26
  Autorius: "Apžvalgos" informacija

  A. Čepononis. (M.Žilionytės nuotr.)

   Kad viename ar kitame regione vyktų įdomūs ir prasmingi projektai, reikia miesto ar rajono vadovų palaikymo, kaip dabar madinga sakyti – politinės valios. Taigi, „Apžvalga“, lankydamasi Radviliškyje ir dalyvaudama projekto „Broliai“ renginiuose, nusprendė pakalbinti miesto ir rajono galvą – merą Antaną ČEPONONĮ.  

  Kaip atsitiko, kad „Brolių“ projektas atkeliavo būtent į Radviliškį? Kas čia jį atviliojo? Ir kur toji tautinių, patriotinių renginių Radviliškyje populiarumo paslaptis? 

  Tai nėra kažkoks išskirtinumas, atsitiktinumas. Mes turime nusistovėjusią sistemą dirbti tiek su jaunimu, tiek su pagyvenusiais žmonėmis. Sistemingai skatiname tautiškumą ir patriotizmą, turėdami labai aiškius tikslus ir viziją. Anksčiau diskutuodavome, kodėl pas mus salėse yra tuščia, nors vykdavo, pavyzdžiui, Valstybės dienos minėjimas. O tuščia būna tada, kai organizatoriai negalvoja, ar jiems patiems, sėdint salėje, būtų įdomu. Jeigu darai renginį, bet tau pačiam yra neįdomu, vadinasi, renginys yra prastas. Taigi, pradėjome nuo to, kad pamėginome įsivaizduoti, kad patys sėdime salėje … 

  Turime 13 seniūnijų bendruomenes. Vasario 16-ąją žmonės renka, kas mūsų rajone labiausiai prisidėjo prie Lietuvos kūrimo. Nesvarbu, kad ir 1963 m. – juk ir tada buvo žmonių, kurie dirbo, kad Lietuva gyvuotų. Taigi, bendruomenės renka savo kandidatus, diskutuoja, balsuoja. Mes įteikiame simbolines dovanas, dėkojame. O kas gi nenori atvažiuoti savo artimo pasveikinti? Salė pilna. 

  Ateina Kovo 11-oji – valstybės atgimimo data. Dirbame su jaunimu – vis dėlto, jeigu darytume renginius kartu ir jaunimui, ir senimui, niekada visiems nebūtų įdomu. Kalbame apie visiškai naujas idėjas, realijas. Šiais metais kalbėsime apie jaunimo emigraciją ir rodysime teletiltus – ką jauni žmonės kalba apie migraciją. Jie patys diskutuos. Atvažiuos radviliškiečiai, dabar dirbantys Norvegijoje, atvažiuos tie, kurie užsienyje mokosi universitetuose, ir tie, kurie mokosi čia, Lietuvoje. Kai patys diskutuos, jiems bus įdomu. 

  Šiandienis renginys yra tarsi tąsa to bendro lietuviško gyvenimo parodymo per savo istoriją. Šiandien žvelgiame į pokarį. Vyksta viktorina, rengiama ekskursija į garsųjį Lietuvos partizanų bunkerį Mėnaičiuose, į kitas Laisvės kovas menančias vietas. Į renginį atvyko europarlamentaras Algirdas Saudargas – tai vėlgi iškelia šią dieną į aukštą lygmenį. 

  Spalio 15 d. su tuo pačiu jaunimu, savanoriais, kariškiais naktį žygiuosime iš Baisogalos bermontininkų keliu. Mūsų krašte su jais vyko mūšiai ir jie čia buvo nugalėti. Jau yra 300 užsiregistravusių į minėtą žygį. 

  Tai yra tik keli pavyzdžiai, kaip mes norime pritraukti jaunimą, parodyti savo kraštą ir visą Lietuvą. Kai šis darbas vyksta sistemingai, jis tampa visai nesunkus ir įdomus.

  Diskusija su aštuntąja demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos "Ateitis" laida. Radviliškio r. sav. meras, demokratijos ir socialinių įgūdžių mokyklos direktorius, A. Čepononis pasveikino mokinius su naujų mokslo metų pradžia, palinkėjo būti aktyviems, turėti tikslų ir jų kryptingai siekti. (Radviliškio savivaldybės archyvo nuotr.)

  Daug kur vyrauja samprata, Lietuva – tai valdžia, o žmogus – tik valdžios stumdomas… Bet kai valdžia veikia drauge su žmonėmis, keičiasi mąstymas.

  Žinote, mane iš Radviliškio tik su karstu išneš. (Juokiasi) Jeigu man gerai, noriu, kad būtų ir kitam gerai. Aišku, vienas nieko nepadarytum. Mano yra viena kita idėja, ir smagu, kai jauti palaikymą. Esame savi – kaip šeima. Aš visada lyginu: jei šeimoje tėvas su motina sugyvena gražiai, vaikai, parėję iš mokyklos, turi ką valgyti. Taip ir čia. Labai svarbu, kad sutartume savame rate. 

  Kiekvienais metais rengiu mero padėkos dieną, į kurią kviečiu visus darbuotojus be išimties ir tuos, kurie padeda. Mes esame kokybiška Lietuvos dalelė. Turiu omenyje ne tik valdininkus, bet kaimo bendruomenes, pačius gyventojus. Tiesiog reikia kiekvieną dieną dirbti ir kiekvienos dienos vakare pagalvoti, ką padarei gero, kad kitą dieną žinotum, ką daryti. 

  Mūsų laimėjimai – ne materialiniai, o moraliniai, dvasiniai, tautiniai. Jie pasiekiami dirbant bendrai visiems rajono žmonėms. Galime išeiti į gatvę ir pamatysite, kad aš su visais sveikinuosi ir visi su manimi sveikinasi. Tai yra turtas, kurio nepasieksi sėdėdamas kabinete. Taigi, reikia būti tarp žmonių – bėdoj ir džiaugsme. 

  Radviliškis bendradarbiauja su Kašurio savivaldybe (Gruzija). Nuotraukoje - internetinės konferencijos su Kašuriu akimirka. Centre - Radviliškio r. sav. meras A. Čepononis. (Radviliškio savivaldybės archyvo nuotr.)

  Minėjote visai Lietuvai skaudžią emigracijos problemą, kad vykdote edukacinius projektus, kurie skatintų grįžti į Lietuvą. Ar rajone labai didelė emigracijos banga ir kaip stengiamasi su tuo tvarkytis? 

  Mūsų rajone emigracija nėra išskirtinė, palyginti su kitais regionais, bet ji yra. Kita vertus, pats problemos diagnozavimas nėra blogybė. Išties svarbu ne verkšlenti, kaip tai yra blogai, bet dėti pastangas, kad emigracija nebūtų skatinama. Žinoma, šalia žodžių reikia ir veiksmų. Šiais metais suradome investuotojų (40 mln. privataus kapitalo) ir kitų metų liepos 1 d. bus įsteigta 60 darbo vietų medienos perdirbimo ir medžio gaminių pramonėje. Neseniai įsteigėme naują 15 vietų socialinę įmonę, kur iš darbo biržos bus priimti tam tikrų fizinių negalių turintys žmonės. 

  Mūsų rajonas yra  pramonės ir žemdirbių rajonas, nes žemės yra labai geros. Pramonė yra sutelkta mieste. Daug dirbame, kad pritrauktume naujų investuotojų ir sukurtume naujų darbo vietų. Dirbame, kad mūsų valdininkai visą savo energiją, protą kreiptų padėti žmogui. Juk savivaldybėje dirbame dėl tų, kurie į ją ateina. Tai atvažiavusius investuotojus ir stebina – pati pagalba. Tai nekainuoja daug pinigų, nors atima daug energijos ir laiko, tačiau rezultatas atperka viską. 

  Žinoma, daug tų, kurie nepatenkinti mūsų aukštuoju mokslu, išvažiuoja studijuoti į užsienį. Įdomu, kuo jie tą nepasitenkinimą grindžia? Manau, tai yra suformuota nuomonė. Taigi, mėginame diskutuoti su jaunimu, pasikviesdami tuos studenus, kurie buvo išvažiavę. Beje, kai kurie grįžę pripažįsta, kad išvažiuoti buvo nesąmonė. Iš jų dalis išvažiuoja dėl mados. 

  Norėčiau paminėti mūsų „Ateities“ mokyklą, vienintelę tokią šalyje. Šiais metais jai sukanka dvylikti metai. Kai dar pradėjau dirbti Švietimo skyriaus vedėju, iš kiekvienos mokyklos subūrėme pačius aktyviausius 10–11 klasių moksleivius. „Ateities“ mokykloje jie supažįsta su rajono valdymu ir politika, tada vykstame į Seimą, Vyriausybę, ministerijas ir galiausiai pasirenkame užsienio valstybę. Buvome Lenkijoje, Ukrainoje, šiais metais, ko gero, skrisime į Norvegiją. Pagal „Ateities“ mokyklos nuostatas jos direktorius yra Radviliškio savivaldybės meras. Mes savo jaunimą parengiame suprasti, kaip Lietuva yra valdoma visais lygiais. Tai vėlgi papildomas darbas ir laikas, bet jis atperka. Iš baigusių „Ateities“ mokyklą daug gražių pavyzdžių, kaip jie integruojasi į darbo rinką, įsitvirtina gyvenime. 

  Šiuo metu „Ateities“ mokykloje mokosi 26 moksleiviai iš visų Radviliškio mokyklų – ir jie yra mūsų ambasadoriai. Ir svarbūs jie tampa ne tada, kai ateina į mūsų mokyklą ir klausosi, o tada, kai prisideda prie iniciatyvų. Kai imasi vadovauti, tuomet jie pajunta pareigą ir atsakomybę. Kovo 11 d. minėjimuose Radviliškyje – salė pilna jaunimo. Taip yra iš pagarbos ir pilietiškumo.

 • ATGAL
  Partizanų dvasia atgijo Radviliškyje
  PIRMYN
  Jonas Šimėnas: dvi pagrindinės Prienų problemos - šilumos kaina ir mokestis už atliekas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.