Valstybės naujienos

 • A. Kubilius: opozicija išsigando pasiūlymo svarstyti „Snoro“ komisijos steigimo iniciatyvą NSGK

 • Institucijos: Vyriausybė
  Temos: Ūkis
  Data: 2012-01-19

  „Opozicija pasitraukė iš Seimo salės, nes išsigando pasiūlymo, jog iniciatyvą sudaryti „Snoro“ komisiją reikia svarstyti Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komitete“, – šiandien Seime pareiškė Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

  Komentuodamas opozicijos pasitraukimą iš neeilinio Seimo posėdžio, A. Kubilius Seimo salėje kalbėjo: „…šiek tiek keista, kad opozicija ir jos lyderis taip išsigando paprasto sprendimo, kad pradžioje iniciatyvą kurti tokią parlamentinę komisiją būtų apsvarstyta Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete. Svarstymas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete įgauna papildomą prasmę, nes iš tiesų opozicija labai aiškiai parodė, kad tokio svarstymo jinai elementariausiai bijo, todėl palieka salę ir griauna visus posėdžius. Raginčiau Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete šį reikalą svarstyti, kiek galima greičiau ir labai rimtai, pasitelkiant ir Valstybės saugumo departamento, ir kitų specialiųjų tarnybų išvadas“.

  Kiek anksčiau interviu „Žinių radijui“ premjeras teigė, jog „Snoro“ komisijos sudarymas pirmiausia naudingas pasitraukusiems į užsienį buvusiems „Snoro“ akcininkams Raimondui Baranauskui ir Vladimirui Antonovui, kurie Londono teisme skundžia Lietuvos Generalinės prokuratūros prašymą juos išduoti dėl įtarimų, susijusių su „Snoro“ veikla. Pasak A. Kubiliaus, komisijos sudarymas gali apsunkinti R. Baranausko ir V. Antonovo išdavimą Lietuvai. Ministro pirmininko teigimu, „Snoro“ komisija naudinga ir kai kuriems kreditoriams, įskaitant reziduojančius užsienyje, kurie galimai bando susigrąžinti prarastas lėšas Lietuvos mokesčių mokėtojų sąskaita.

  Šiandien Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą prašydama išsiaiškinti, ar pati iniciatyva sudaryti laikinąją tyrimo komisiją neturi galimų sąsajų su nacionalinio saugumo grėsmėmis.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Patvirtintas Valstybinis gyventojų apsaugos planas branduolinės avarijos atveju
  PIRMYN
  Priimtos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos, kuriomis pakeistos Konstitucijai prieštaraujančios normos
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.