Valstybės naujienos

 • A. Kubilius: vieninga ES energetikos politika yra labai svarbi Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekiams

 • Institucijos: Vyriausybė
  Temos: Energetika
  Data: 2012-03-01

  Šįryt Briuselyje darbo pusryčių su Europos Komisijos nariu Güntheriu Oettingeriu, atsakingu už energetiką, metu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius padėkojo komisarui už lyderystę stiprinant vieningą Europos Sąjungos energetikos politiką, kuri padeda įgyvendinti didžiuosius Lietuvos energetikos projektus, užtikrinsiančius šalies energetinę nepriklausomybę.

  Premjeras A. Kubilius papasakojo komisarui apie pastaruosius susitikimus su „Gazprom“ atstovais, informavo apie konstruktyvesnę „Gazprom“ laikyseną ir EK tarpininkavimo svarbą šiame procese. Ministras Pirmininkas taip pat apžvelgė pagrindinių energetikos projektų, įskaitant Visagino atominės elektrinės (VAE), pažangą bei artimiausius planus.

  Komisaras G. Oettingeris patvirtino besitęsiančią paramą Lietuvos energetikos strategijai ir pabrėžė, kad galutinis tikslas yra Lietuvos ir Baltijos valstybių tapimas ES energetikos vidaus rinkos dalimi. Norint pasiekti šį tikslą, reikia įgyvendinti numatytus regiono energetikos infrastruktūros projektus – VAE statybą, elektros jungtis su Švedija, pirmą ir antrą jungtį su Lenkija bei sinchronizacijos su kontinentine sistema galimybę, taip pat ES trečiojo paketo įgyvendinimą dujų sektoriuje ir Suskystintų gamtinių dujų terminalo statybą Klaipėdoje. Premjeras A. Kubilius su EK nariu G. Oettingeriu aptarė ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimo situaciją.

  Vyriausybės informacija

 • ATGAL
  Energetikos komisaras sveikino su progresu įgyvendinant VAE projektą
  PIRMYN
  Lietuvoje jau veikia dujų birža
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.