Mūzos dvelksmas

 • Andriaus Pojavio naujasis albumas "Septyni", BBC radijas... Ir ypatingi skaičiai jo gyvenime...

 • Data: 2016-12-08
  Autorius: Irena Rinkevičienė

  Šie  metai ypatingai svarbūs ir džiuginantys Andriaus Pojavio – 2013 m. Eurovizijos dalyvio ir finalininko – gyvenime. Rugsėjo viduryje jis išleido savo antrąjį albumą „Seven“ (Septyni). Apie jį labai palankiai atsiliepiama užsienio spaudoje. Rugsėjo 10 d. Andrius vienintelis iš Lietuvos buvo pakviestas į muzikinį festivalį Portugalijoje (Festivais da Cançã, 09–10 ), kur atliko keletą savo kūrybos dainų. O A. Pojavio naujuoju albumu susidomėjo BBC radijas. Ir per šį radiją nuskambėjo jau dvi Andriaus dainos iš naujojo albumo – „Chemical Reaction“ (Cheminė reakcija) ir „The Night“ (Naktis). Lapkričio 25 d. išsiridena gražus skaičius 33. Tai Andriaus gimtadienis – jam sukanka 33 metai. Taip trumpai galima pristatyti šį nuostabų žmogų, talentingą dainų kūrėją ir atlikėją.

  Bet apie viską iš eilės…

  Pastaruoju metu Andrius Pojavis gyvena Ispanijoje, Valensijos mieste, bet iš tiesų Andrius – Nemuno krašto žmogus, gimęs ir užaugęs Jurbarke prie Nemuno. Andriui nesvetimas ir Dzūkijos kraštas. Jo tėtis Petras – tikras dzūkas, kilęs iš Punsko. Kai Andriaus prieš paramos koncertą LRT televizijoje (2012 m.) paklausė, su kuo jis norėtų padainuoti, jis nedvejodamas pasakė, kad jo didžiausia svajonė nors kartą padainuoti su Veronika Povilioniene, kilusia iš Kapčiamiesčio. Svajonė išsipildė ir jis tada su Veronika   sudainavo labai gražią partizaninę dainą „Du smuikai“. Tai nustebino koncerto rengėjus, bet tai nestebino nei  jo tėvelių, nei Skirsnemunės J. Baltrušaičio mokyklos mokytojų ir mokinių. Andrius, dirbdamas mokytoju (2009–2010 metais, baigęs istoriją Vilniaus pedagoginiame universitete), pasirodė esąs ne tik geras mokytojas, bet ir puikus klasės vadovas, kuris auklėtinius mokė gražių lietuviškų dainų ir mielai su jais kartu dainuodavo.

  Kartas nuo karto Andriaus gyvenime išsiridena ypatingi skaičiai. 2010 metais  išriedėjo skaičius 800. Tais metais Andrius įveikė piligriminį Šv. Jokūbo kelią, pėsčiomis nueidamas 800 kilometrų. O po jo Italijoje, Milane, į jo gyvenimą pasibeldė „aštuonetas“. Tada dienos šviesą išvydo Andriaus pirmasis albumas, pavadinimu „Aštuoni“. Kaip pats Andrius aiškina, tai reiškė 8 vėjo kryptis (o albume – 8 dainos).

  Šių metų lapkričio 25 diena yra dar vienas įdomus skaičius – 33. Ši diena yra Andriaus gimimo diena  –  jam sukanka 33 metai. (Sveikiname! J )

  Visi šie skaičiai Andriaus gyvenime yra labai svarbūs ir reikšmingi, bet skaičius 7 – ypatingas. Ko gero vienas teisingiausių Andriaus žingsnių buvo šias metais interneto platformoje „Kickstarter“ jo vykdomas projektas. Juo Andrius pasitikrino, ar žmonės jį prisimena, ar jiems reikia jo muzikos, ir sulaukė atsakymo – žmonės žino, myli ir jį palaiko. Pakankamai greitai buvo surinkta 6 tūkst. eurų suma naujojo albumo išleidimui.

  Andrius  įgijo didelį gerbėjų pasitikėjimą ir rugsėjo viduryje, kaip jau buvo minėta, dienos šviesą išvydo dar vienas Andriaus „kūdikis“ – gerbėjų labai lauktas albumas „Seven“ („Septyni“).

  Su Andriumi teko susitikti ir pabendrauti. Atlikėjas paliko neišdildomą įspūdį: paprastumas, nuoširdumas, humoro jausmas, šviesus požiūris į gyvenimą. Buvo įdomu išgirsti, ką pats Andrius mano apie savo naująjį  albumą „Septyni“.

  Albumo kūrimas užtruko apie trejus metus. Įrašytas jis buvo Ispanijoje „Cut records“ studijoje. Andrius sako: „Dainų rašymas yra įdomus užsiėmimas, sunkumų jame nekyla, bet kyla įvairių užduočių, pvz., kaip natomis sukonstruoti vaivorykštinį tiltą. Atrodo juokinga, bet tikrai įdomu. Man gera rašyti dainas.“ Į klausimą, kiek laiko užtrunka parašyti dainą, Andrius taip atsako: „Mano skaičiavimais, apie tris mėnesius. Bet tai labiau paremta statistika. Viena aišku, kad parašyti ir įrašyti gerai tikrai užtrunka.“ Įrašant dainas jam padėjo gyvo garso instrumentų atlikėjai. Sudėtis buvo tradicinė: būgnininkas, gitaristas, bosininkas, klavišininkas, balsas, garso inžinierius ir garso inžinieriaus padėjėjas. Violančelė ir smuikas buvo svečiai išskirtinai dainoje „Air Of The Place“.

  „Kodėl pavadinimas „Septyni“?“, – klausiu Andriaus. „Čia tiesiog žaidimas su skaičiais. Turėjo būti 88, paskui 9, kol galiausiai išsirideno 7. Tiesa, turiu marškinėlius, kuriuos padarė mano buvusios auklėtinės tėvas, – Andrius Pojavis 88“.

  Albume „Septyni“ klausytojas ras 9 dainas: septynios anglų kalba ir dvi lietuvių kalba. „Chemikal Reaction“ (Cheminė reakcija), „Something Sweet“ (Kažkas saldaus), „The Gist“ (Esmė), „The Way“ (Būdas), „Easily“ (Lengvai), „Air Of The Place“ (Oras arba vietos oras), „The Night“ (Naktis) ir „Mylėt“ bei „Pavyko“. Paprašius Andriaus pakomentuoti dainas, jis šypsodamasis atsakė: „Dainos tegul kalba už save, o tiems, kas tingi klausyti, siūlau vis tiek paklausyti. Tai dainos, gimusios pasąmonėje, o aš kaip koks žvejys jas ištraukiu  į sąmoningą pasaulį. Jos kalba simbolių, harmonijos, jausmų ir garsų kalba.“

  Klausiu Andriaus, kaip ateina įkvėpimas, o galbūt  kuri nors daina gimė ypatingomis sąlygomis. „Žingsniuojant…. Visos jos gimė kelyje arba  pakeliui…“, – šypsosi Andrius. Klausiu: „Kokia savijauta, kai albumas jau įrašytas – ar netrūksta kažko?“. „Turiu idėjų, ką norėčiau toliau veikti, bet dar šiek tiek anksti apie tai kalbėti, – tvirtina Andrius. – Būtų smagu turėti daugiau nuostabių pasirodymų, džiuginant žmonių širdis ir ausis.“ Kai paklausiau, kuri daina arčiausiai širdies, Andrius atsakė taip: „Šiuo metu – Franco Battitao „La cura“ – nuostabus prisilietimas prie tauriausių jausmų ir didžiulės drąsos. O iš savųjų –  visos.“

  Su žmona Isabellita Andrius augina dvi nuostabias dukrytes – Alisą ir Amelie. Pasiteiravau, kaip kilo mintis pasirinkti gyventi būtent Ispanijoje. „Pirėnų pusiasalį pėsčiomis perėjau dar 2010 metais, ir būtent ten  pajutau  „cheminę reakciją“ (šypsosi, – aut.past.), tad norėjosi patikrinti, ar ji tikrai veikia“.

  Buvo labai gera užsienio spaudoje skaityti palankius atsiliepimus apie Andrių: „Naujasis Andriaus Pojavio albumas pavadintas „7“.  Per jį galime pamatyti ir pajusti Lietuvos dainininko sielą. Manome, kad tai yra vienas geriausių metų albumų, kurį sukūrė Eurovizijos menininkas. Albume Andrius išlaiko savo muzikos stilių (eurovizinė daina „Something“ ), atpažįstame jo balsą ir gilias, prasmingas melodijas. Albumas išlaiko tam tikrą baltic skonį su roko įtaka… „Septyni“ atspindi tvirtą ir brandų menininką“ (tinklapis Eurovision on top, 2016 m. spalio 13 d.) .

  Andrius dainoje „The Gist“ yra tokie žodžiai „…kvėpuok ir plauk, dek ir kilk, ir žinok, kad pasaulis šis – tai tavo namai, viskas, ką tau reikia žinoti, jog tu laimėjai… pasaulis šis – tai tavo namai“. Ši daina ypač atspindi dainininko šviesų požiūrį į gyvenimą. Besiklausant dainos „Pavyko“, mąsčiau: tau PAVYKO ir dar kaip PAVYKO, Andriau!! Bet pats Andrius dainoje patvirtina: „Man pavyko, man patiko…“ O tai, kad dainininko kūryba susidomėjo BBC radijas, negali nejaudinti nei paties Andriaus, nei jo gerbėjų. Andrius labai laimingas ir to jaudulio net nebando slėpti. „Linkėjimai visiems gerbėjams Lietuvoje, Jūs esate svarbiausia dalis ir aš Jus labai myliu“, – primena Andrius.

  Taigi, Andriau, kurk, tavo muzika reikalinga žmonėms. Didžiuojamės Tavimi, džiaugiamės, kad garsini Lietuvą svečioje šalyje ir SVEIKINAME su antrojo nuostabaus Tavo albumo „Seven“ pasirodymu. Linkime palankių vėjų, išplaukiant į plačiuosius vandenis. Net neabejojame, kad šis labai brandus albumas „Septyni“ suras vietą žmonių širdyse ir džiugins daugelį. ■

  Andrius Pojavis ir straipsnio autorė Irena Rinkevičienė

 • ATGAL
  Evelina Verbickaitė: „Vertingoje knygoje prasmės iškyla kaip įtampa tarp jas šifruojančio autoriaus ir bandančio atkoduoti skaitytojo, atradus siūlo galą randasi naujas požiūris, nauja savęs interpretacija“.
  PIRMYN
  Stebuklų nakties belaukiant...
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.