Apie bėgantį laiką ir amžinybės vandenyną | Apžvalga

Asmenraščiai

 • Apie bėgantį laiką ir amžinybės vandenyną

 • Data: 2012-05-15

  Baltoji Baltija. Mindaugo Marcinkevičiaus nuotrauka

  Simboliška, kad paskutinį gruodžio rytą iškritęs sniegas (bent jau vilniečiai ir Rytų Lietuva galėjo tuo pasidžiaugti), 2011-uosius išlydėjo visa nudažęs balta nekaltybės spalva. Tarsi pats dangus norėjo priminti, kad baigdami senuosius metus esam linkę viską, kas buvo pilka, nuobodu, niūru, skaudu pamiršti ir atsiversti Naujųjų knygą baltą, prisnigtą mūsų vilčių ir svajonių.

  Argi galėtume būti nusiteikę kaip nors kitaip? Per šv. Kalėdas su Kūdikėliu Jėzumi drauge užgimę tikėti ir veikti, melstis ir dirbti, viltis ir mylėti, žvelgiame atviromis akimis į ateinančius metus ir linkime vieni kitiems – Laimingų Naujų!

  Toks naujametis stebuklas liudija, kad norime to ar ne, tačiau laiko bėgsmas yra nepavaldus mums. Ir mes tik su nuostaba ir pagarba galime pacituoti tautos dainių Maironį – kurio metais, beje, paskelbti 2012-ieji – kad „nebeužtvenksi upės bėgimo“.

  Visas pasaulis Naujų metų naktį atsigręžia į dangų – kas žvelgia į šventinių fejerverkų žybsinčias spalvingas puokštes, kas ieško to dangaus savo artimo žmogaus akyse. Nesvarbu, ar esi Vilniuje, Paryžiuje, Niujorke… Dvyliktą valandą mušantis laikrodis priverčia patį stabtelėti ir pripažinti, kad laikas bėga greičiau nei mūsų kasdieniai rūpesčiai, tikslai, darbai. Ir jo nepavysim – gal ir neverta… Gal svarbiau neleisti jo veltui. Gal svarbiau kurti tai, kas laikui nepavaldu, kas amžina. Gal svarbiau tikėti ir pasitikėti Tuo, kuris patį laiką sukūrė ir kuriam mūsų gyvenimo tempas ir trukmė – tik krintanti smiltelė į amžinybės vandenyną.

  Žmogus yra kūrybingas ir išradingas. Norėdamas nepasimesti laike, jis sugalvojo kalendorių ir laiko planavimą. Rašytojai fantastai išrado laiko mašinas. Publicistai realistai – apžvalgas, kad galėtų fiksuoti ir analizuoti tai, kas per laiką nutinka.

  Kalendorius leidžia susigaudyti laike, tačiau ir įkalina jame. Net metų virsmo stebuklas, atskleidžiantis būtiškąjį laiko pradą, telpa į kalendoriaus dienų langelius. Šičia sausio pirmoji – tik diena, kuri ateina pasibaigus gruodžiui, o šis savo ruožtu buvo kupinas įvykių.

  „Apžvalga“ kaip visad leidžiasi į kelionę laiku – apžvelgti tai, kas įvyko per mėnesį. Net jei šventinis laikotarpis kvieste kviečia išsilaisvinti iš kalendoriaus langelių tinklo. Visgi ir čia būtiškojo laiko tiesa yra ne ką mažiau svarbi nei dienos langelio akivaizda. Žvelgiantis į amžinybės vandenyną supras, kad įvykiai, išdėlioti ant laiko tiesės, tėra mūsų žmogiškosios projekcijos rezultatas. Smiltelės, blaškomos vandenyno bangų, nuolat sukasi viena aplink kitą. Jei jau tikėsim, kad nieko šiame pasaulyje neatsitinka šiaip sau.

  „Laiko nesustabdysi ir neatsuksi atgal…“ – skamba mintyse populiarios dainos žodžiai. Ir nežinai, ar dėl to liūdėti ar, atvirkščiai, džiaugtis. Gal tiesiog reikia su laiku susidraugauti, prisijaukinti, kaip Mažajam Princui Lapę, ir tapti atsakingu už tą, su kuriuo susidraugauji.

  Kūrybingų, prasmingų ir džiugių Naujųjų metų!

  „Apžvalga“, 2011 m. gruodis, nr. 12 (28) (509)

 • ATGAL
  Sniego karalienės nužvelgti
  PIRMYN
  Kieno margutis stipresnis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.