Valstybės naujienos

 • Atliktas dar vienas svarbus teisinis žingsnis naujos Visagino AE projekte

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-11-29

  Lietuva ir Japonija lapkričio 29 dieną apsikeitė diplomatinėmis notomis, kurios apibrėžia branduolinių technologijų perdavimo Lietuvai sąlygas.

  Pasikeisdama notomis Lietuvos Vyriausybė įsipareigojo, kad į Visagino atominę elektrinę importuojamos branduolinės technologijos bus naudojamos tik taikiems tikslams ir nebus perduodamos trečiosioms šalims be eksportuojančios šalies, šiuo atveju Japonijos, leidimo.

  Diplomatinės notos yra parengtos pagal Tarptautinės atominės energetikos agentūros (TATENA) oficialiuose dokumentuose numatytus reikalavimus.

  Šiuo dar vienu svarbiu teisiniu žingsniu yra užtikrinamos nenutrūkstamos derybos su strateginiu investuotoju bei sudaromos prielaidos laiku pasirašyti naujos atominės elektrinės statybos koncesijos ir kitas sutartis.

  Šias sutartis su strateginiu investuotoju „Hitachi-GE Nuclear Energy“ planuojama pasirašyti 2011-2012 metų sandūroje. Tuo pačiu metu turėtų būti pasirašoma Akcininkų sutartis su Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos įmonėmis.

  Planuojama, kad dalyvaujant strateginiam investuotojui bei regioniniams partneriams – Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos kompanijoms, regioninė atominė elektrinė Visagine bus pastatyta iki 2020 metų.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Seimas pritarė siūlymui pratęsti sumažintų parlamentinei veiklai skiriamų lėšų galiojimą
  PIRMYN
  Kalėdinė turizmo sektoriaus dovana Lietuvai – rekordiniai rodikliai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.