Valstybės naujienos

 • Diskutuota apie platesnes Lietuvos ir Kaliningrado bendradarbiavimo galimybes

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-29

  Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje vyko diskusija apie Lietuvos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities regionų ir savivaldybių bedradarbiavimo perspektyvas. Prie apskritojo stalo šia tema diskutavo vidaus reikalų viceministras Sigitas Šiupšinskas, Rusijos Federacijos Kaliningrado srities savivaldybių plėtros ministras Aleksandras Blinovas ir Lietuvos bei Kaliningrado srities regioninio ir vietinio lygmens atstovai.

  Kreipdamasis į diskusijos dalyvius, vidaus reikalų viceministras Sigitas Šiupšinskas, akcentavo, kad bendradarbiavimas per sienas kaimynininėms valstybėms yra ypatingai aktualus. Pasak jo, atsivėrus naujoms galimybėms ir sėkmingai jomis pasinaudojus, bendradarbiavimas tarp Lietuvos Respublikos, Lenkijos Respublikos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities peraugs į visiškai naują kokybės lygį ir tai pasitarnaus pasienio regionų plėtrai bei saugios ir stiprios kaimynystės kūrimui.

  Būtina pasinaudoti jau sukaupta patirtimi vykdant bendrus projektus. Puikus tarpusavio bendradarbiavimo pavyzdys yra Europos Bendrijų iniciatyvos INTERREG IIIA programos 2004–2006 m. įgyvendinimas, kuris pasitarnavo verslumo skatinimui, technologinių, mokslinių tyrimų, komunikacijų, švietimo, kultūros, plėtrai, padėjo įgyvendinti kitus kaimynininėms valstybės svarbius klausimus“, – sakė viceministras S. Šiupšinskas.

  Apskritojo stalo diskusijų metu tiek Kaliningrado srities atstovai, tiek Lietuvos specialistai pasidalijo sukaupta tarpusavio bendradarbiavimo patirtimi, buvo svarstomos galimybes ieškoti naujų bendradarbiavimo formų. Taip pat diskutuota Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos, kurios pagrindinis strateginis tikslas – skatinti ekonominę ir socialinę plėtrą abejose sienos pusėse, veikiant kartu kovoti prieš bendrus iššūkius ir bendras problemas, skatinti žmonės–žmonėms bendradarbiavimą, įgyvendinimo klausimais.

  Vidaus reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Pusei šimto Lietuvos įmonių – 4 mln. Lt įsitvirtinti tarptautinėse rinkose
  PIRMYN
  R. Šukys: globalūs iššūkiai sveikatos sektoriuje skatina valstybes vienytis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.