Elektrėnų ledo rūmai – valstybei svarbus ekonominis projektas | Apžvalga

Regionai

 • Elektrėnų ledo rūmai - valstybei svarbus ekonominis projektas

 • Regionai: Vidurio
  Data: 2012-09-21
  Autorius: Ramūnas KARTENIS

  (Akvilės Malevičiūtės nuotrauka)

  IŠ LEDO RŪMŲ ISTORIJOS

  Elektrėnų ledo rūmai pastatyti 1976 m. Projekto autorė – A. Jusevičienė, interjero autorius – A. Domarackas. Ledo arenos statybas inicijavo elektrinės statybos ir remonto baro viršininko pavaduotojas, žiemos sporto šakų entuziastas Leonas Valinevičius ir Elektrėnų garbės pilietis Pranas Noreika. Vienu metu 1860 kv. m čiuožykloje galėjo čiuožinėti apie 200 čiuožėjų, o juos stebėti – 1300 žiūrovų. Ne vienas architektas yra sakęs, kad ledo rūmai – architektūriniu požiūriu vienas vertingiausių Elektrėnų statinių, tačiau metai bėgo, o Elektrėnų simboliu tapę ledo rūmai nebuvo nė sykio remontuojami.

  GALIMYBĖ ATSINAUJINTI

  Elektrėnų savivaldybės administracija Europos Sąjungos struktūrinės paramos, valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšomis šiuo metu vykdo du projektus: „Ledo rūmų Elektrėnuose plėtra“ ir „Elektrėnų ledo rūmų pastato energetinių charakteristikų gerinimas“.

  Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į pasaulio ir Europos sporto renginių svarbą, siekdama diferencijuoti šalyje praktikuojamas sporto šakas, kad būtų plėtojamos svarbiausios šakos ir jų varžybų sistema, užtikrinti geresnes sportininkų rengimo sąlygas ir aprūpinimą kvalifikuotais specialistais, 2008 m. lapkričio 12 d. priėmė nutarimą Nr. 1168, kuriuo Elektrėnų savivaldybės projektas „Ledo rūmų Elektrėnuose plėtra“ pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu.

  Projektas „Ledo rūmų Elektrėnuose plėtra“ įgyvendinamas dviem etapais, bendra preliminari projekto vertė – 23 mln. 277 tūkst. Lt (I etapas – 13 mln. 277 tūkst. Lt ir II etapas – 10 mln. Lt). Pirmojo etapo metu rekonstruota konstrukcinė dalis, šildymas, vėdinimas, technologinis šaldymas ir kt.

  Projekto „Elektrėnų ledo rūmų pastato energetinių charakteristikų gerinimas“ vertė – apie 3 mln. Lt.  Pagal šį projektą pakeistas stogas, langai, lauko durys ir kt.

  Numatyta projektų I etapo įgyvendinimo pabaiga – 2012 m. rugsėjo 10 d.

  LEDO RŪMŲ PASIKEITIMAI

  Įgyvendinus šiuos projektus, ledo rūmuose galės sportuoti įvairių sričių sportininkai. Sezono metu galės treniruotis ir varžytis ledo ritulininkai ir dailiojo čiuožimo meistrai, kitu metu bus galima žaisti rankinį, mažąjį futbolą. Ledo rūmuose nuo 1300 iki 1778 padaugės vietų tribūnose, sportininkai, teisėjai ir treneriai galės džiaugtis naujomis patalpomis. Be to, ledo rūmuose bus galima organizuoti ir rengti valstybines ir miesto šventes, parodas, koncertus ir kitus renginius. Žinoma, darbai tuo nesibaigia, laukia II darbų etapas, kurį tikimasi įgyvendinti 2014–2020 metais, gavus ES finansavimą. Numatoma tęsti ledo rūmų plėtros: statinio rekonstravimo, lauko inžinerinių tinklų ir sklypo sutvarkymo, darbus.

  Vyksta atnaujinimo darbai (Akvilės Malevičiūtės nuotrauka)

  Gaila, kad jau I etape dėl lėšų stokos į projekto „Ledo rūmų Elektrėnuose plėtra“ etapą nebuvo įtraukta dalis darbų ir įrangos, tačiau Elektrėnų savivaldybės administracija aktyviai ieško lėšų šaltinių, galimybių ir sprendimų, kad išsiilgę ledo Elektrėnų gyventojai ir miesto svečiai jau šiemet galėtų džiaugtis ledu, o ledo rūmuose galėtų vykti tarptautinius standartus atitinkančios ledo ritulio ir dailiojo čiuožimo varžybos.

  Iki susitikimo Elektrėnų ledo rūmuose!

 • ATGAL
  Paveldėtame miške – visuomenei atviras parkas
  PIRMYN
  Iš Raseinių į Šiluvą piligrimus ves Kryžių kelias
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.