ESBO Ministrų tarybos susitikimas Vilniuje baigėsi sprendimais sustiprinti atsaką į konfliktus ir tarptautines grėsmes, bendradarbiavimą su Afganistanu ir kitomis šalimis partnerėmis | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • ESBO Ministrų tarybos susitikimas Vilniuje baigėsi sprendimais sustiprinti atsaką į konfliktus ir tarptautines grėsmes, bendradarbiavimą su Afganistanu ir kitomis šalimis partnerėmis

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-12-08

  ESBO pirmininkas A. Ažubalis (Nuotr. M. Žilionytės)

  Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis akcentavo Ministrų tarybos sesijoje Vilniuje pasiektą pažangą ir paragino 56 šalis nares remtis priimtais sprendimais ir ieškoti atsako į klausimus, iškeltus šiandien pasibaigusioje sesijoje.

  „Per pastarąsias keletą dienų Vilnius buvo vieta gyvybiškai svarbioms diskusijoms apie saugumo iššūkius, su kuriais susiduria 56 šalys narės ir kaimyniniai regionai. Kalbu ne vien apie užsienio reikalų ministrų sprendimus, bet ir apie pilietinės visuomenės aktyvistus, kurie atkeliavo ir iš arti – kaimyninės Baltarusijos, – ir iš toli – Šiaurės Afrikos – tam, kad su vyriausybės pareigūnais ir tarpusavyje pasidalintų mintimis ir pateiktų rekomendacijas dėl ESBO veiklos ateities“, – sakė A. Ažubalis.

  “Ministrų Tarybos sesijoje mes kartu pasistūmėjome pirmyn ir nubrėžėme kryptį tolesnei ESBO veiklai. Diskusijų metu taip pat paaiškėjo, kiek daug darbo dar reikia atlikti siekiant įgyvendinti laisvos, demokratinės, vieningos ir nedalomos euroatlantinės ir Eurazijos saugumo bendrijos viziją”, – teigė ESBO pirmininkas.

  ESBO užsienio reikalų ministrai nusprendė tobulinti ESBO išankstinio įspėjimo pajėgumus, taip pat galimybes imtis išankstinių veiksmų, palengvinti dialogą ir teikti tarpininkavimo paramą bei reabilitaciją po konfliktų. Taip pat priimti sprendimai dėl atsako į tarptautines grėsmes, lygių moterų galimybių ekonomikos srityje, transporto dialogo sustiprinimo, ESBO paramos įgyvendinant JT Saugumo Tarybos rezoliuciją Nr. 1540, dėl šaulių ir lengvųjų ginklų bei konvencinių šaudmenų, dėl svarbių Saugumo bendradarbiavimo forumo klausimų. Susitarta ir dėl deklaracijos dėl kovos su visomis prekybos žmonėmis formomis.

  A.Ažubalis pasveikino sprendimą stiprinti ryšius su ESBO bendradarbiavimo šalimis partnerėmis.

  „Nusprendėme stiprinti bendradarbiavimą su šalimi partnere Afganistanu. Tai ypač svarbu, nes artėja tarptautinių pajėgų išvedimas iš šalies. Nusprendėme toliau stiprinti ryšius su bendradarbiavimo partneriais. Tai sutvirtins ESBO pastangas remti šalis partneres, reaguojant į procesus Artimuosiuose Rytuose ir Šiaurės Afrikoje“, – sakė ESBO pirmininkas.

  Jis pabrėžė, kad būtina įsibėgėti sprendžiant užsitęsusius konfliktus regione. „Ypač didžiuojuosi, kad Padnestrės konflikto sureguliavimo procesas vėl įstatytas į įprastas vėžes, oficialios derybos yra atnaujintos. Tikiuosi, kad galėsime pasiekti tolesnės pažangos čia ir Pietų Kaukaze per Ženevos diskusijas ir Minsko grupės veiklą. Tvirtai tikiu, kad po maždaug šešerių metų pertraukos pasiekta pažanga Padnestrės konflikto sureguliavimo procese suteikia pagrindą vilčiai ir mūsų pastangų padvigubinimui“, – teigė ESBO pirmininkas.

  „Kreipiamės į Airiją palaikyti čia, Vilniuje, pasiektą pažangą ir vadovauti mūsų darbui kitais metais, įskaitant ESBO veiklos žmogiškąjį matmenį. Savo kolegai ministrui ir būsimam pirmininkui galiu užtikrinti visapusišką Lietuvos paramą“, – pabrėžė A.Ažubalis.

  Jis pridūrė, kad tikisi neužilgo pasveikinti Mongoliją tapus 57-ąja šalimi nare.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Prezidentė pasirašė teisės aktus dėl griežtesnės bankų ir finansų rinkos priežiūros
  PIRMYN
  Į paskutinę kelionę palydėtas partizanas V. Šniuolis
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.