Valstybės naujienos

 • ESBO pasirengusi tęsti bendradarbiavimą su Turkmėnistanu, sako organizacijos pirmininkas

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-02

  Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) yra pasirengusi plėsti bendradarbiavimą su Turkmėnistanu visuose saugumo matmenyse ir remti šalies pastangas įgyvendinti ESBO įsipareigojimus, sakė ESBO pirmininkas, Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis šiandien oficialaus vizito Turkmėnistane metu.

  „Mano vizito tikslas – ištirti tolesnio ESBO ir Turkmėnistano bendradarbiavimo galimybes, paremti šalies regionines ekonomines ir politines iniciatyvas bei efektyvų tarptautinių saugumo grėsmių sprendimą per bendradarbiavimą su tarptautine bendruomene, laikantis ESBO įsipareigojimų ir tokiu būdu labiau įsitraukiant į reformų vykdymą“, – sakė A.Ažubalis po susitikimo su Prezidentu Gurbanguly Berdimuchamedovu.

  Pasak ESBO pirmininko, Turkmėnistanas vaidina svarbų vaidmenį įtvirtinant saugumą Vidurinėje Azijoje. „Ypač sveikinu aktyvias Turkmėnistano pastangas palaikyti konstruktyvų politinį dialogą su Afganistano valdžios institucijomis ir kitomis suinteresuotomis šalimis“, – pridūrė jis, pabrėždamas, kad bendradarbiavimo su Afganistanu stiprinimas yra Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetas.

  „Atsižvelgiant į Turkmėnistano geografinę padėtį, užduotis užtikrinti sienų apsaugą yra ypač svarbi. ESBO yra pasirengusi toliau remti sienos apsaugos iniciatyvas bei kitus projektus, ir tokiu būdu veiksmingai prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų ir aktyvios dvišalės Turkmėnistano veiklos šalinant grėsmes saugumui, kylančias iš už šalies teritorijos ribų“, – sakė A.Ažubalis.

  Jis gyrė Turkmėnistano pastangas skatinti tarptautinės teisinės bazės sukūrimą energetinio saugumo srityje.

  „Vienas iš mūsų pirmininkavimo prioritetų – apibrėžti ESBO vaidmenį energetinio saugumo dialoge, kuris suteiktų papildomos vertės dvišalei ir daugiašaliai organizacijos narių veiklai. ESBO, vienijanti energijos gamintojus, vartotojus ir tranzito šalis, turi potencialą tapti vertingu forumu šiai diskusijai. Todėl sveikiname Turkmėnistano iniciatyvą šiais metais surengti ministrų konferenciją energetinio saugumo klausimais“, – sakė A.Ažubalis.

  Jis pabrėžė, kad reikia remtis tuo, kas pasiekta per visus bendradarbiavimo su organizacija ir jos 1999 m. įsteigtu centru Ašchabade metus, toliau plėsti veiklą bendrai įvardytose srityse, tokiose kaip sienos apsauga ir valdymas, energetinis saugumas, įstatymų leidybos reformos ir kova su tarptautinėmis grėsmėmis.

  Turi būti skatinamas ir puoselėjamas aktyvesnis bendradarbiavimas su pilietine visuomene ir žiniasklaida, nes jo, anot A.Ažubalio, yra „svarbūs komunikacijos tarp valdžios institucijų ir žmonių kanalai, todėl turi didelės reikšmės saugumo sustiprinimui“.

  Kitos sritys, kuriose ESBO teikia nuolatinę pagalbą, apima kovą su prekyba narkotikais, lyčių lygybės skatinimą, prekybos žmonėmis ir smurto šeimoje prevenciją, informacijos apie aplinkos apsaugą teikimą.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Siūloma dar labiau plėsti galimybes žmonėms ginčus spręsti taikiai
  PIRMYN
  Pensijų sistemos reforma pasiekė Seimą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.