Europos Parlamente nusivylimas Didžiosios Britanijos pozicija | Apžvalga

Vieningoji europa

 • Europos Parlamente nusivylimas Didžiosios Britanijos pozicija

 • Josephas Daulas. (Pietro Naj-Oleari nuotr.)

  Gruodžio 8–9 d. Europos Sąjungos valstybių narių lyderių susitikime Briuselyje derybos dėl glaudesnio ir griežtesnio ES valstybių narių bendradarbiavimo sutarties pasisuko finansinę ir ekonominę krizę bandančiai įveikti Europos Sąjungai nepalankiu scenarijumi. Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas pasiūlė, kad į glaudesnio ir griežtesnio bendradarbiavimo sutartį būtų įtrauktos sąlygos, leidžiančios Londonui nedalyvauti siūlomuose pasikeitimuose. Britai atsisakė pasirašyti šią sutartį, argumentuodami Didžiosios Britanijos finansininių interesų gynyba kaip pirmesniu šalies prioritetu.

  Gruodžio 13 d. Strasbūre vykusiame plenariniame Europos Parlamento posėdyje Europos liaudies partijos frakcijos Europos Parlamente pirmininkas Josephas Daulas, aptardamas gruodžio 8–9 d. įvykusio Europos Tarybos viršūnių susitikimo debatų rezultatus, pareiškė: „Taikant griežtas taisykles, kad sugrįžtume prie subalansuoto biudžeto ir viešosios skolos sumažinimo, 26 valstybės iš 27 patvirtino savo ryžtą sugrįžti prie tvirtos finansų politikos ir parodė savo atsakomybės dvasią.“

  Jis pridūrė, kad „drauge apsispręsdamos dėl pagrindinių ekonominės politikos sprendimų, vystydamos nepaprastosios padėties mechanizmus, kuriuos turėtų įgyvendinti Europos centrinis bankas, 26 valstybės iš 27 suprato, kad tarpusavyje pasidalintas suverenitetas yra geriau nei situacija, kai suverenitetą įkaitu paima rinkos“. ELP frakcijos Europos Parlamente internetiniame portale rašoma, kad vis dar reikia atsakyti, kokia Jungtinės Karalystės vieta Europoje ir kokia kitų 26 valstybių narių pozicija šiuo klausimu.

  J. Daulo požiūriu, kadangi Jungtinė Karalystė atsisakė būti susijusi su savo partnerių sprendimu, glaudesnio ir griežtesnio bendradarbiavimo sutarties metmenys bus ne Bendrijos projektas, kaip norėta, o tarpvyriausybinis projektas. „Ši situacija teikia mums ne tik teisinių, bet ir politinių problemų. <…> Britų izoliacija parodo tai, kad jų valdžia ES mato kaip paprasčiausią laisvos prekybos zoną, neteikdama jokios reikšmės solidarumui ir atsakomybei prieš savo partnerius. – sakė J. Daulas. – Tikiu, kad šiame kontekste nuolaidos britams turėtų tapti diskutuotinu klausimu. Mūsų mokesčių mokėtojų pinigai turėtų būti naudojami kitokiems dalykams nei atpildas už savanaudišką ir nacionalistinį požiūrį.“ 

 • ATGAL
  Kroatija 2013 m. taps 28-ąja ES valstybe nare
  PIRMYN
  Amžiams susijęs su naująja Europa
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.