Valstybės naujienos

 • Goro provincijos atkūrimo grupės stovykloje vyko mokymai Afganistano nacionalinės armijos kariams ir vietos policininkams

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-27

  Balandžio 26 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje buvo surengti kovinio rengimo mokymai Čagčarano miesto kalėjimo apsaugos pareigūnams. Lietuvos kariškiai vietos policininkus mokė riaušių malšinimo pagrindų ir veiksmų naudojant tonfą (angl. tonfa, tong fa ar tuifa – tradicinis medinis Okinavos ginklas. Šiais laikais daugelio šalių policijos pajėgose plastikinės ar metalinės tonfos naudojamos kaip policininko lazdos). Goro policijos pareigūnai taip pat mokėsi skydo, antrankių ir kitų specialiųjų priemonių panaudojimo būdų pagal Viešojo saugumo tarnybos specialiąją taktiką.

  PAG kariai padeda rengti ir Goro provincijoje dislokuotos Afganistano nacionalinės armijos (ANA) kuopos karius. PAG stovykloje jiems buvo suorganizuotos ginkluotės ir šaudymo iš automatinio ginklo M16 pratybos. Pratybų vadovai pademonstravo kaip greitai ir efektyviai atlikti taiklų šūvį ir iki minimumo sutrumpinti pasiruošimo jam laiką esant skirtingoms situacijoms.

  ANA kariai taip pat buvo mokomi pirmosios medicininės pagalbos pagrindų. Savo patirtimi su afganistaniečių kariais dalijosi PAG tarnaujantis karo medikas iš Ukrainos kapitonas Sergey Tertyshnyy. Jis mokė apžiūrėti sužeistąjį, jį gaivinti, tvarstyti įvairaus pobūdžio žaizdas, sutvirtinti pažeistas galūnes, paruošti sužeistąjį transportavimui.

  Pirmieji ANA kuopos kariai į Goro provinciją atvyko šių metų sausio 12 d., o šiuo metu tarnybą provincijoje vykdo 100 Afganistaniečių karių, kurių padalinys dislokuotas Čagčarane. Pagrindinis ANA kuopos dislokavimo tikslas Goro provincijoje – suteikti paramą Afganistano nacionalinei policijai, kuri šiuo metu kartu su PAG kariais užtikrina provincijoje saugumą.

  Dabar Afganistano Goro provincijoje misiją baigiau jau dvyliktoji Lietuvos karių pamaina, suformuota daugiausia iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių. Gegužę šią pamainą pakeis tryliktoji pamaina, kurios daugumą sudaro Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

  Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupė, PAG – bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų dalis, kuri Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų vasarą. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. Prielaidos Afganistane dislokuotoms tarptautinėms pajėgoms baigti misiją bus sudarytos tuomet, kai šalies nacionalinės saugumo pajėgos bus pajėgios pačios užtikrinti savo valstybės ir gyventojų saugumą. Šiuo metu vykdant naująją NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų Afganistane strategiją didelis dėmesys skiriamas Afganistano nacionalinių saugumo pajėgų rengimo projektams.

  Goro PAG stovykloje Čagčarane kartu su Lietuvos kariais ir civiliais tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Suomijos ir Ukrainos atstovai.

  PAG-12 visuomenės informavimo karininkas kapitonas Ainaras Jonaitis

 • ATGAL
  Mažmeninės prekybos įmonių apyvarta per mėnesį padidėjo 15,8 procento
  PIRMYN
  „Sodros“ taryba iš esmės pritarė planuojamos pensijų sistemos reformos kryptims
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.