Gyvenimo šventė | Apžvalga

Regionai

 • Gyvenimo šventė

 • Temos: Įvykiai
  Regionai: Pietų
  Data: 2011-05-30
  Autorius: Asta DOLMANTIENĖ

  Šventės akimirka. (D. Mickevičiaus nuotr./LR Seimo kanceliarijos archyvas)

  Gegužės 28 d. Prienų rajone vyko Šeimų šventė,  į kurią susirinko daugiau kaip du tūkstančiai dalyvių – šeimų ir šeimų organizacijų iš visos Lietuvos.

  Šeima – valstybės ir visuomenės pagrindas, todėl, siekiant atkreipti dėmesį į šeimos svarbą žmogaus gyvenime, paskatinti šeimas laisvalaikį leisti kartu, paraginti pavienes šeimas jungtis, įsitraukti į visuomeninę ir savanorišką veiklą, sutelkti šeimų organizacijas ir sustiprinti jų bendradarbiavimą, buvo surengta ši šventė. Tai pirmasis renginys šalyje, kuriame taip gausiai dalyvavo šeimų organizacijos.

  Renginio pradžioje dalyvius Šeimų šventės globėjo vardu pasveikino – Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys, akcentuodamas, kad šis renginys – vienas iš Nacionaliniame susitarime įtvirtintų siekių – kurti šeimai palankią aplinką. Ši šventė – tai galimybė šeimoms susiburti, pasidalyti patirtimi ar tiesiog prasmingai praleisti laiką kartu.

  Sveikinimo žodį taip pat tarė šventės organizatoriai – Nacionalinio susitarimo dėl šeimai palankios aplinkos kūrimo visuomeninės įgyvendinimo priežiūros tarybos primininkas Vidas Abraitis, Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos pirmininkas Vidas Juodsnukis, Visuomenės harmonizavimo parko įkūrėjas Augustinas Rakauskas. Susirinkusius pasveikino Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė.

  Po to vykusioje politikų ir šeimos ambasadorių diskusijoje dalyvavę Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas R. J. Dagys, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Dalius Bitaitis, šeimos ambasadoriai Asta ir Giedrius Masalskiai bei Virginija ir Kęstutis Krasauskai kartu su šventės dalyviais aptarė šeimų aktualijas.

  Besidomintys šeimos santykių tobulinimu turėjo galimybę išklausyti psichologo Algirdo Petronio pranešimą apie kūrybingumą sutuoktinių tarpusavio santykiuose, temas apie vyro ir tėvo, moters ir motinos vaidmenis šeimoje gvildeno judėjimo „Sutuoktinių susitikimai“ poros – Danguolė ir Donatas Zalepūgos, Daiva ir Donatas Junevičiai. Dr. Nijolė Liobikienė kalbėjo apie artimos aplinkos įtaką šeimai, šeimos atsiskyrimo ir susitelkimo aspektus.

  Šventėje aktyviai dalyvavusios visuomeninės organizacijos, dirbančios su šeimomis ar atstovaujančios joms, savo veiklą pristatyti galėjo dvejopai. Daugiau kaip dvidešimt šeimų organizacijų dalyvavo „mini mugėje“, kurioje kiekviena jų turėjo galimybę supažindinti su vykdoma veikla, užmegzti bendradarbiavimą ir pan. Taip pat organizacijos turėjo galimybę plačiai auditorijai konkrečiais pavyzdžiais papasakoti savo veiklos sėkmės istorijas, dalyviams padovanoti savo dainą, šokį ar spektakliuką.

  Tos šeimos, kurios mėgsta laisvalaikį leisti aktyviau, turėjo galimybę išmėginti jėgas įvairiose sporto rungtyse, pajodinėti žirgais, pašaudyti iš lankų. Vaikai, tėveliams klausant paskaitų, taip pat nenuobodžiavo – stebėjo įvairius spektakliukus, išmoko kepti duonelę, pasivaikščiojo burbulais ant vandens, laidė aitvarus, statė svajonių miestą, žaidė su gyvūnėliais ar tiesiog šėlo gamtoje.

  Šventės kulminacija tapo šeimų rinkimai. Buvo renkama aktyviausia, sportiškiausia, populiariausia, kūrybingiausia, išradingiausia, žingeidžiausia, taikliausia, didžiausia, talentingiausia ir draugiškiausia šeima. Daugiausia prizų pelnė aštuonis vaikus auginanti šeima iš Kauno.

  Šventę vainikavo dainuojamosios poezijos atlikėjų koncertas. Šeimos po aktyviai ir prasmingai praleistos dienos turėjo puikią galimybę mėgautis Eglės Sirvidytės, Vytauto V. Landsergio ir Gedimino Storpirščio jiems dovanojamomis dainomis.

  Po renginio daugelis išvyko su viltimi kitąmet vėl susitikti šioje šventėje. Jau dabar išvykdamos šeimų organizacijos pasiūlė daug patrauklių idėjų, kūrė kitų metų šventės viziją. Tai rodo, kad šeimų šventė išties reikalinga, ji moko džiaugtis buvimu kartu ir susitikus vienoje erdvėje visiems švęsti šeimos – t. y. gyvenimo šventę.

 • ATGAL
  J. Gurevičiūtė: skatinsime jaunimo veiklą per bendruomenes
  PIRMYN
  Vandens ir žmonių kuriamam miestui - 500
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.