J. Buzekas: 1941 metų birželio pamokos tebegyvos ir šiandien | Apžvalga

Vieningoji europa

 • J. Buzekas: 1941 metų birželio pamokos tebegyvos ir šiandien

 • Data: 2011-07-20
  Autorius: "Apžvalgos" informacija

  J. Buzekas (EP/Pietro Naj-Oleari nuotr.)

  Šį mėnesį pažymime 70-ąsias Baltijos šalių pirmųjų sovietinių deportacijų metines. Deportacijų tikslas buvo eliminuoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos socialinį ir politinį elitą. Žymūs mokslininkai, rašytojai ir poetai, politinės, karinės bei religinės sričių atstovai, visi, kurie žuvo Sibire, buvo pavojingi režimui savo tikėjimu laisve ir minties nepriklausomybe. Beveik kiekvieną Baltijos šalių šeimą palietė stalininio režimo  brutalumas. Mes niekuomet negalėsime pamiršti šių aukų, kadangi jos mums primena, iš kur mes atėjome ir kiek daug pasiekėme. Pagerbiant šimtų ir tūkstančių sovietinio teroro aukų Baltijos šalyse atmintį mūsų bendra pareiga yra tvirtai atmesti totalitarinį sovietinį režimą ir pasmerkti jo nusikaltimus žmoniškumui. Be tiesos ir atminties negali būti jokio susitaikymo. Mes taip pat privalome prisiminti, kad didžiulė kaina, kurią prieš 70 metų savo kančiomis ir didžiulėmis netektimis sumokėjo Baltijos žmonės, nebuvo veltui, nes ji suteikė šioms tautoms pasiryžimą ir stiprybę išsilaikyti, atgauti nepriklausomybę, praėjus pusei šimtmečio, ir sugrįžti į suvienytąją Europą.

  1941 metų birželio pamokos tebegyvos ir šiandien, jų aidas atsiliepia prie Šiaurės Afrikos krantų ir Minsko gatvėse, primindamas mums, kad šiame pasaulyje nėra didesnės galios už žmonių laisvės, nepriklausomybės ir demokratijos siekį.

  Tai taip pat primena mums nenutrūkstamą mūsų atsakomybę ginti laisvę ir puoselėti mūsų Europos projektą, kuris yra taikos ir susitaikymo pavyzdys, galinga Europos žmonių laisvo pasirinkimo kurti bendrą ateitį manifestacija.

  Iš kalbos, skirtos 70-osioms masinių trėmimų į Sibirą metinėms paminėti, renginyje Europos Parlamente „Dabarties akistata su praeitimi“

  Neoficialus vertimas. Vertė Rasa Baškienė

 • ATGAL
  Europos Parlamente pagerbta Lietuvos tremtinių kančia
  PIRMYN
  ES 2014-2020 metų biudžetas - reformų link
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.