Justinas Urbanavičius: „Būdamas politikoje, supratau, kad jaunų žmonių mintys ir idėjos reikalingos šiandienos Lietuvai, kad dirbdami kartu su vyresniais kolegomis privalome perimti ir tęsti jų pradėtus darbus, privalome kurti dar stipresnę ateities Lietuvą“. | Apžvalga

Asmenraščiai

 • Justinas Urbanavičius: „Būdamas politikoje, supratau, kad jaunų žmonių mintys ir idėjos reikalingos šiandienos Lietuvai, kad dirbdami kartu su vyresniais kolegomis privalome perimti ir tęsti jų pradėtus darbus, privalome kurti dar stipresnę ateities Lietuvą“.

 • Data: 2016-03-31
  Autorius:

  „Apžvalgos“ skaitytojams pateikiame interviu su Justinu Urbanavičiumi – jaunu žmogumi, pasirinkusiu politiko kelią. Kas paskatino eiti tokiu gyvenimo keliu? Ką reiškia politika? Kodėl būtent politika? Apie visa tai – Justinas Urbanavičius.


  Justinas Urbanavičius gimė 1982 m. Garliavoje. 2001 m. baigė Garliavos vidurinę mokyklą ir įstojo į Lietuvos žemės ūkio universiteto Miškų fakultetą. 2007 m. suteiktas miškininkystės magistro laipsnis. Studijuodamas universitete, įstojo į Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokyklą. 2005 m. baigus studijas jam suteiktas atsargos karininko leitenanto laipsnis.

  Dar studijų metais pradėjo dirbti VĮ Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos Šališkių girininkijoje eiguliu. Dirbo VĮ Kazlų Rūdos mokomosios miškų urėdijos Braziūkų girininkijoje girininko pavaduotoju. Buvo neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius.

  Nuo mokyklos laikų pradėjo domėtis politika: nuolat stebėjo politinius procesus, vykstančius Lietuvoje, kėlė įvairias žmonėms rūpimas problemas, publikavo straipsnius spaudoje, tapo Alšėnų seniūnijos bendruomenės tarybos nariu.

  2003 m. įstojo į Lietuvos krikščionių demokratų partiją ir iki šiol yra šios partijos narys.

  2008–2012 m. kadencijos Lietuvos Respublikos Seimo narys.

  Gerbiamas Justinai, pokalbį pradėkime nuo klausimų apie Jūsų pašaukimą. Kaip nusprendėte tapti miškininku?

  Esu gamtos žmogus, gyvenu netoli miško. Nuo pat mažų dienų stebėjau gamtą. Pats gražiausias metų laikas man – pavasaris. Bunda gamta, parskrenda paukščiai, sprogsta pirmieji pumpurai, žvėrys bei paukščiai kelia „vestuves“. Rasdamas laisvą minutę, visada išeinu pasivaikščioti, pabūti vienas gamtoje.

  Senelis jaunystėje, nors ir neilgai, tačiau taip pat dirbo eiguliu, gal jo pasakojimai ir buvimas su juo ir paskatino tapti miškininku.

  Kokius svarbiausius darbus atlieka miškininkai?

  Artėjant pavasariui, pats didžiausias ir garbingiausias mūsų darbas – atsodinti miškus, įveisti naujus miškų plotus. Iš ūkio darbų, be miškasodžio, galima paminėti ir tai, kad miškininkai saugoja miškus nuo gaisrų, kenkėjų antplūdžio bei vagysčių, taip pat atlieka kitus miškų ūkio darbus: prižiūri kelius, stato ir prižiūri rekreacijos objektus, atlieka įvairius kirtimus, konsultuoja savininkus ir t. t.

  Mes, miškininkai, džiaugiamės ir didžiuojamės, kad, nors ir kartais nelengva suspėti atlikti visus privalomus darbus, tačiau dirbame atsakingai, ir šiandien ošia bei žaliuoja mūsų prižiūrimi miškai

  Kaip nusprendėte pasukti į politiką? Kaip manote, ar tai antrasis Jūsų pašaukimas, ar ėjote ten vedinas pareigos kažką keisti?

  Politika pradėjau domėtis būdamas moksleiviu, ypač kai prasidėjo politologijos pamokos, nors ir prieš tai retkarčiais su tėvais stebėdavau žinias, diskutuodavome politiniais klausimais, mūsų šeima nuolat domėjosi, kas vyksta Lietuvoje.

  Girdėdavau iš kaimynų ar artimų žmonių apie įvairiausias neįveikiamas dirbtines kliūtis valdžios grandinėse, tad nutariau nebūti abejingas ir prisidėti prie stipresnės ir teisingesnės Lietuvos.

  Kartu su draugu įstojome į Lietuvos krikščionių demokratų partiją. Sutikau daug puikių bendraminčių, įsitraukiau į dar aktyvesnę politinę veiklą. Būdamas politikoje, supratau, kad jaunų žmonių mintys ir idėjos reikalingos šiandienos Lietuvai, kad dirbdami kartu su vyresniais kolegomis privalome perimti ir tęsti jų pradėtus darbus, privalome kurti dar stipresnę ateities Lietuvą.

  Kodėl pasirinkote Lietuvos krikščionių demokratų partiją?

  Esu tikintis žmogus. Lietuvos krikščionių demokratų partija atitiko mano nuostatas ir vertybes. Ši partija turi gilias ištakas bei istorines šaknis ir tvirtą moralę.

  Dirbote savivaldybėje ir Seime. Kokie, Jūsų manymu, yra esminiai politinės darbotvarkės skirtumai savivaldoje ir centrinės valdžios institucijose?

  Seime ėjau Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko pareigas. Savivaldybėje buvau Socialinių reikalų ir sveikatos komiteto pirmininkas, šiuo metu esu Biudžeto ir finansų komiteto narys ir TS-LKD frakcijos seniūnas. Žinoma, skirtingos institucijos ir skirtingi lygmenys: Seimo nario darbas įstatymų leidyboje, dirbdamas savivaldybėje, daugiau dėmesio skiri ūkinei veiklai.

  Vis tik manau, kad abi šios veiklos tarpusavyje glaudžiai susijusios, nes didžiausią darbo laiko dalį praleidi bendraudamas su žmonėmis, išklausydamas jų lūkesčius bei problemas, siekdamas jiems padėti, o įstatymų leidyba ar darbas komitete man visuomet lieka biurokratiniu darbu.

  Ar ketinate kandidatuoti į Seimą 2016 metų rinkimuose. Jeigu būtume išrinktas, kokios srities politikos formavime norėtumėte dalyvauti?

  Be abejo, labiausiai norėčiau dirbti aplinkos apsaugos srityje, taip pratęsčiau savo pradėtus darbus, taip pat manau, kad šiame komitete būčiau naudingiausias, kadangi esu šios srities specialistas.

  Visada laikiausi nuomonės, kad visų sričių specialistu nebūsi. Reikia dirbti tą darbą, kurį geriausiai išmanai, kuris arčiausiai prie širdies.

  Miškai ir aplinkosauga mano stichija.

  Kodėl Jus, jauną žmogų, taip traukia politika?

  Jaučiu, kad būdamas politiku padedu žmonėms – tai mane labiausiai ir džiugina. Savo mintimis ir darbais, nors ir maža dalele, prisidedu prie stipresnės Lietuvos ir tobulėju pats.

  Esate be galo užimtas žmogus. Ar Jūsų šeima ir žmona Jurga neprieštarauja Jūsų pasirinktam politiko keliui?

  Džiaugiuosi turėdamas puikią šeimą. Manau, šeima – didžiausias ramstis ir turtas.

  Dažnai šeimos laiką aukoju politikai, todėl dėkoju žmonai už kantrybę, manau, kad be jos supratimo ir paramos nebūčiau tiek pasiekęs.

  Laisvalaikio turite nedaug. Ką mėgstate veikti laisvu nuo darbų metu?

  Mūsų šeimai patinka aktyvus poilsis: kelionės, įvairūs aktyvūs žaidimai, užsiėmimai. Turime sodybą, kurioje netrūksta darbo. Prižiūrime aplinką, kasame sniegą, šienaujame. Be to, turime svajonę – su šeima išvykti į kalnus paslidinėti. Manau, ateinančią žiemą šią svajonę išpildysime. Esu medžiotojas, tad retkarčiais išvykstu į mišką pabūti gamtoje.

  Jūsų biografijoje yra labai iškalbingas faktas – baigta Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykla, Jums suteiktas atsargos karininko leitenanto laipsnis. Papasakokite apie šį savo gyvenimo etapą. Ar tai reiškia, jog būtumėte vienas pirmųjų, kurie prireikus stotų ginti savo Tėvynės?

  Esu atsargos karininkas ir labai vertinu šį savo pasirinkimą – studijų universitete metais dar papildomai mokytis Divizijos generolo Stasio Raštikio puskarininkių mokykloje. Šioje mokykloje supratau, kas yra kariuomenė ir kokia ji svarbi mūsų šaliai, išmokau dar stipresnės disciplinos, ėmiau labiau pasitikėti savimi, įgijau karybos srities žinių. Kartais tenka girdėti, kad šiuolaikinis jaunimas bijo kariuomenės, o karui prasidėjus emigruotų į kitas šalis, tačiau padiskutavus šiomis temomis su bendraamžiais draugais matau, kad jie pasiryžę kovoti už savo laisvę ir nepriklausomybę. Mes turime būti pasirengę ginti savo šalį, tuomet ir agresoriui atrodysime pavojingi.

  Dėkoju už pokalbį

 • ATGAL
  Prieškario vyriausybės: sunkūs išbandymai laisve
  PIRMYN
  JAV prezidento rinkimų finišo tiesioji – amerikiečių darbininkų sukilimas tęsiasi
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.