Valstybės naujienos

 • Karo akademijoje - Jaunesniųjų štabo karininkų kursų baigimo ceremonija

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-13

  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas 47 tarptautinių jaunesniųjų štabo karininkų kursų klausytojams įteikė kursų baigimo pažymėjimus ir kursų ženklus. Šiuos mokymus kartu su Lietuvos karininkais baigė užsienio šalių karininkai iš Armėnijos, Azerbaidžano, Gruzijos, Kosovo, Moldovos ir Ukrainos.

  Karo akademijos viršininkas taip pat įteikė atminimo suvenyrus geriausiai kursus baigusiems kariams. Tarp lietuvių labiausiai pasižymėjo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono Sunkiosios ginkluotės kuopos vadas kapitonas Kęstutis Jankauskas, o iš užsienio šalių atstovų – karininkas iš Ukrainos vyresnysis leitenantas Taras Nahornyi.

  Per tris mėnesius vykusius kursus kainininkai atnaujino taktikos, ginkluotų konfliktų teisės, civilių ir karių bendradarbiavimo, karinio administravimo žinias, gilino karininko (lyderio) ugdymo, karo meno istorijos, politikos mokslų ir kovinio rengimo organizavimo įgūdžius.

  Tarptautiniuose jaunesniųjų štabo karininkų kursuose daugiausia dėmesio buvo skiriama karinių operacijų planavimui bataliono lygmeniu. Per pratybas, kurios vyko akademijos patalpose, kur įrengta kompiuterinė konfliktų ir taktinių situacijų imitavimo sistema,  klausytojai praktiškai planavo bataliono lygmens karines operacijas.

  Šiuo metu Jaunesniųjų štabo karininkų kursai yra reorganizuojami. Sujungus šiuos kursus su akademijos rengiamais Kuopų vadų kursais rudenį prasidėsiantys Jaunesniųjų štabo karininkų kursai truks keturis su puse mėnesio. Jie bus trejų rengimo modulių: bazinių karininko žinių atnaujinimo (nuotoliniu būdu), kuopos ir bataliono lygmens karininkų parengimo. Kaip ir anksčiau šių kursų klausytojai bus iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

  Karo akademijos informacija

 • ATGAL
  Meno kūrėjams – daugiau socialinių garantijų
  PIRMYN
  Seimo narys E. Vareikis išrinktas tarptautinės asamblėjos komiteto pirmininku
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.