Kas mokės už „Zuoko taksi“? | Apžvalga

Įžvalgos

 • Kas mokės už „Zuoko taksi“?

 • Temos: Savivalda
  Data: 2012-03-22
  Autorius: "Apžvalgos" informacija

  Vilniaus m. savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunskas. (Martynos Žilionytės nuotrauka)

  Vilniaus miesto tarybai kovo 21 dieną priėmus galutinį sprendimą steigti savivaldybės viešąją įstaigą, kuri miestiečiams teiks keleivių vežimo lengvaisiais taksi automobiliais paslaugas, ne visi tarybos nariai palankiai įvertino tokį drąsų planą. „Pateiktas taksi įmonės verslo planas yra nerealus. Pavyzdžiui, planuojamas automobilių užimtumas, t.y. automobilių važiavimas su klientais, siekia net 90 proc., kai tuo tarpu faktinis šiuo metu dirbančių taksi įmonių automobilių užimtumas svyruoja nuo 45 iki 55 proc. Tokios utopinės veiklos ir pajamų prognozės neišvengiamai sąlygos nuostolius, kurie privalės būti dengiami ir iš taip katastrofiškai deficitinio savivaldybės biudžeto“, – teigia Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Valdas Benkunskas.

  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos išplatintame pranešime pabrėžiama, kad tokia savivaldybės iniciatyva verstis komercine keleivių vežimo lengvaisiais taksi automobiliais veikla gali iškreipti konkurencinę aplinką ir laisvą rinką Vilniaus mieste. „Akivaizdu, kad kitos privačios taksi įmonės neturės užnugario savivaldybėje ir negalės gauti nemokamos reklamos, automobilių stovėjimo aikštelių ar privilegijų gaunant dispečerio paslaugas, kurias kontroliuos ir teiks kita savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“. Savivaldybės taksi įmonės steigimas yra ne kas kita, kaip tik dar viena mero A. Zuoko užgaida ir viešųjų ryšių akcija, kuri miesto gyventojams ir biudžetui kainuos ne vieną šimtą tūkstančių litų, be to, įneš sumaištį taksi paslaugų rinkoje“, – pranešime cituojamas V. Benkunskas.

  Tarbos narys atkreipia dėmesį ir į tai, kad Vilniaus valdžia, pernelyg susižavėjusi taksi įmonės vizijomis, ėmė ignoruoti kitus susisiekimo mieste klausimus. „Skirdami pernelyg daug dėmesio komercinei taksi veiklai, miesto vadovai visiškai ignoruoja kitas viešojo transporto sistemoje esančias problemas. Nuo kovo 2 d. panaikinus 2, 4 ir 62 mikroautobusų  maršrutus, Tarandės ir Perkūnkiemio gyventojai liko beveik be viešojo transporto susisiekimo paslaugos“, – rašoma TS-LKD pranešime.

 • ATGAL
  B. VOGELIS: SOCIALINĖS RINKOS EKONOMIKOS CENTRE – ŽMOGAUS ORUMAS
  PIRMYN
  ŽIEMOS PAMOKOS: AR IŠMOKSIME TAUPYTI ŠILUMĄ?
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.