Redakcijos žvilgsnis

 • Kodėl filmukas apie Lietuvos partizanus taip suerzino Rusiją?

 • Data: 2017-09-06
  Autorius: Algirdas Saudargas

  Algirdas Saudargas (ELP nuotrauka)

  Liepos pradžioje pasirodžius trumpametražiniam filmui „Miško broliai – kova už Baltijos šalis“, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovai įsiuto ir ėmė žarstytis už savo šalių laisvę žuvusių Baltijos šalių partizanų įžeidinėjimais. Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas netgi pareiškė, kad šis filmas liudija, jog, girdi, NATO vis dar esama „nepribaigtų hitlerininkų pasekėjų“, o šios šalies Užsienio reikalų ministerija socialiniuose tinkluose ėmė dalintis įrašais, kuriuose „miško broliai“ prilyginti nusikaltėliams, nepamirštant jų apkaltinti ir dėl Holokausto tragedijos.

  Be abejo, tokia aukštų Rusijos pareigūnų reakcija – joks ne atsitiktinumas. Rusija iki šiol visomis išgalėmis siekia palaikyti mitą, kad Baltijos šalys prie SSRS prisijungė savo noru, o SSRS pergalė prieš hitlerinę Vokietiją buvo pergalė prieš totalitarizmą, o ne vieno nusikalstamo režimo pergalė prieš kitą. Todėl nesunku suvokti, kodėl pagarba prieš sovietų karius kovojusiems „miško broliams“ taip siutina dabartinį Rusijos režimą.

  Kuo tai aktualu šiandieniniame politiniame kontekste? Turbūt pirmiausia tuo, kad deramas sovietinių nusikaltimų įvertinimas ir visuotinis Baltijos šalių okupacijos pripažinimas ne tik griautų šiandieninio Rusijos režimo, kurio ištakos – sovietinėse saugumo struktūrose, autoritetą, bet ir neleistų Rusijai taip atvirai kištis į suverenių buvusių sovietinių respublikų politiką, nes bet koks Rusijos bandymas daryti poveikį Baltijos šalims tarptautinei bendruomenei pirmiausia asocijuotųsi su sovietine okupacija.

  Vidaus politikos motyvai svarbūs ne mažiau. Norėdamas išlaikyti gyventojų palaikymą, Vladimiro Putino režimas visaip stengiasi dezinformuoti savo šalies visuomenę, kad jų vykdoma politika tėra bandymas gintis nuo „fašizmo“, o kartu ir palaikyti Rusijos visuomenėje paplitusį mitą, kad Sovietų armijos pergalė Antrajame pasauliniame kare buvo išsigelbėjimas ne tik Rusijai, bet ir visai Europai. Jei ne šie mitai, labai tikėtina, kad vis didesnė pačios Rusijos gyventojų dalis imtų suvokti, kad rusiškasis imperializmas kenkia ne tik kaimyninėms šalims, bet ir pačiai Rusijai, ir V. Putino režimui manipuliuoti savo šalies visuomene nebebūtų taip paprasta.

 • ATGAL
  Išlikti susitelkusiems
  PIRMYN
  Dešinėn ar į priekį?
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.