Valstybės naujienos

 • Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Izraelio valstybė yra svarbi Lietuvos partnerė“

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-01

  Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Jeruzalėje (Izraelis) gegužės 31 d. susitikusi su Izraelio užsienio reikalų ministru Avigdoru Libermanu (Avigdor Liberman) aptarė dvišalį bendradarbiavimą, situaciją Artimuosiuose Rytuose, taikos procesą tarp Izraelio ir Palestinos, Europos Sąjungos bendradarbiavimą su Izraeliu.

  „Izraelio investicijos Lietuvoje ir glaudūs ekonominiai santykiai būtų labai naudingi abiem šalims. Mes pasirengę bendroms investicijoms, pritraukiant jūsų vystomas technologijas“, – sakė ministrė. Pasak jos, Lietuvos Vyriausybė siekia, kad Šiaurės Baltijos regionas būtų klestintis ekonomiškai ir patrauklus investuotojams.

  Izraelio užsienio reikalų ministro teigimu, didžiausias iššūkis šiuo metu – padidinti investicijas  bei prekybos, turizmo srautų apimtį tarp Lietuvos ir Izraelio.

  A. Libermanas teigė aukštai vertinantis Lietuvos ir Izraelio bendradarbiavimą, Lietuvos paramą ir poziciją Izraeliui įvairiuose tarptautiniuose forumuose, Europos Sąjungoje. Jis taip pat dėkojo už gerų santykių palaikymą su žydų bendruomene.

  Susitikime taip pat aptartos energetinio saugumo aktualijos bei šalių galimybės šioje srityje.

  Susitikusi su Izraelio Kneseto užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininku Šauliu Mofazu (Shaul Mofaz), ministrė aptarė Artimųjų Rytų taikos procesą, Izraelio ir Lietuvos bendradarbiavimą gynybos srityje.

  „Izraelio valstybė yra svarbi partnerė politiniame ir ekonominiame lygmenyje“, – pabrėžė R. Juknevičienė.

  Ji pažymėjo, kad Lietuvoje labai svarbu įsteigti Izraelio ambasadą iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai 2013 metais ir taip užtikrinti Izraelio matomumą šalyje. Susitikime ministrė užsiminė apie Lietuvos dalyvavimą tarptautinėje operacijoje Afganistane, kalbėjo apie Lietuvos ir Rusijos santykius, demokratizacijos procesą Lietuvos kaimynystėje.

  R. Juknevičienė taip pat skaitė pranešimą tarptautinėje moterų lyderių konferencijoje „Moterų situacija Lietuvos politikoje ir kariuomenėje“. Ji pažymėjo, kad Lietuvoje Prezidento, Seimo Pirmininko, finansų, krašto apsaugos ministrų postus užima moterys, o šalies kariuomenėje bei krašto apsaugos ministerijos administracijoje taip pat yra nemažai sėkmingai dirbančių moterų.

  Pasak jos, svarbiausia yra teisė rinktis – auginti vaikus, dedikuoti savo gyvenimą šeimai ar siekti profesinės karjeros.

  „Džiaugiuosi, kad Lietuvos kariuomenėje vyrams tapo įprasta imti tėvystės atostogų ir moterims leisti siekti karjeros“, – sakė R. Juknevičienė.

  Krašto apsaugos ministrė birželio 1 d., trečiadienį, susitiks su Izraelio gynybos ministru Ehudu Baraku (Ehud Barak). Tai bus pirmasis Lietuvos ir Izraelio gynybos ministrų susitikimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

  Krašto apsaugos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Gauti potencialių Strateginių investuotojų į Visagino AE pasiūlymai
  PIRMYN
  Moterų ir vyrų lygių galimybių komisija apsisprendė siūlyti iškilias Lietuvos moteris į ELLI nominaciją
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.