Kroatija 2013 m. taps 28-ąja ES valstybe nare | Apžvalga

Vieningoji europa

 • Kroatija 2013 m. taps 28-ąja ES valstybe nare

 • Temos: Politika
  Data: 2011-12-12
  Autorius: "Apžvalgos" info.

  Europos Parlamentas. (Pietro Naj-Oleari nuotr.)

  Kroatijai lapkričio mėnesį įvykdžius visus ES reikalavimus, pretenduojant tapti šalimi nare, gruodžio 1 d. Europos Parlamentas pagaliau susitarė ir oficialiai pritarė Kroatijos tapimui  28-tąja ES valstybe-nare jau 2013 m. liepos 1 d. Europos Laudies partijos frakcijos internetiniame tinklapyje cituojamas šešėlinis ELP frakcijos ryšininkas Kroatijos priėmimo proceso reikalams ir frakcijos delegatas Užsienio reikalams Europos Parlamente Bernd Posset: “Užsienio reikalų komitetas siunčia aiškų signalą. Kroatija padarė savo namų darbus. Ši centrinės Europos šalis yra pasiruošusi Europos Sąjungai ir ES yra pasiruošusi Kroatijai”.

  Minėtame naujienų portale rašoma, kad “Kroatija ne tik įdėjo stulbinančias pastangas reformoms, kad atitiktų visus stojimo į ES kriterijus, bet taipogi įveikė kliūtis, kurios buvo sviestos prieš šią Europos šalį. Dabar ES turės laikytis savo pažadų”. B. Posset pridūrė, kad “su savo pavyzdinga mažumų politika ir įtvirtinta demokratija, Kroatija ženkliai prisidės prie viso regiono stabilizavimo. Taigi jos priėmimas yra svarbus visai ES”.

  Pagal Lisabonos sutartį EP turi teisę pritarti bet kokiai priėmimo sutarčiai dar prieš ją pasirašant. Kroatijos atveju, sutartis bus pasirašyta ES Valstybių ir Vyriausybių vadovų (Europos viršūnių tarybos) gruodžio 9 d., dalyvaujant Kroatijos ministrui pirmininkui  Jadranka Kosor ir prezidentui Ivo Josipović. ELP frakcijos EP pirmininkas Joseph Daul Briuselyje, pasveikinęs pasiektą sutarimą, kalbėjo: “Kroatijos priėmimas tokiu laiku, kai ES grumiasi su ekonominės ir finansų krizės iššūkiais, parodys, kad ES turi stiprybės tęsti integraciją net ir sunkiais laikais ir pasiųs teigiamą singalą visam regionui, kad už reformas bus atlyginta”.

  Jis savo sveikinimą užbaigė žodžiais: “Norėčiau pagirti dvi ELP vyriausybes, vengrų ir lenkų, kurios tvirtai antspaudavo Kroatijos priėmimo procesą. Derybos dėl Kroatijos stojimo į ES buvo užbaigtos Vengrijos pirmininkavimo laikotarpiu, o sutartis dabar pasirašoma ES pirmininkaujant Lenkijai. ELP frakcija nuolat rėmė Kroatiją jos kelyje į ES ir taip darys toliau, kol būsiu frakcijos pirmininkas, kad priėmimo sutarties ratifikavimo procesas tikrai būtų užbaigtas laiku”.

 • ATGAL
  Europos Sąjunga: ar galimas vidurio kelias?
  PIRMYN
  Europos Parlamente nusivylimas Didžiosios Britanijos pozicija
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.