L. Kojala – 90 sekundžių apie politiką | Apžvalga

Laisvalaikis

 • L. Kojala - 90 sekundžių apie politiką

 • Data: 2017-06-01
  Autorius: Linas Kojala

  Politologas Linas Kojala asmeninėje socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pradėjo naują videoprojektą „90 sekundžių apie politiką“, kurio tikslas – trumpai, aiškiai bei sukaustant žiūrovo dėmesį mažiau nei dviem minutėms aptarti savaitės tarptautinės bei vidaus politikos aktualijas. Kalbėdamas tiesiogiai į kamerą savo paskyroje L. Kojala spėja papasakoti apie tris, jo nuomone, svarbiausius savaitės įvykius, pateikdamas lakoniškas išvadas bei pastebėjimus.

  Idėjos esmė yra pasiekti tuos žmones, kurie neturi pakankamo laiko skaityti bei gilintis į politinius procesus, tačiau nori suvokti bent jau tendencijas ar svarbiausias aktualijas.

  Žurnalas „Apžvalga“ pristato tekstinę šio projekto versiją.

  Didžioji Britanija rinks parlamentą. Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May netikėtai paskelbė išankstinius parlamento rinkimus, kurie vyks 2017 metų birželio 8 dieną. Įdomu tai, kad pagal politinį kalendorių britai prie balsadėžių turėjo žengti tik 2020-aisiais. Kodėl priimtas toks sprendimas? Priežastys – kelios. Visų pirma, T. May nori gauti stiprų piliečių mandatą prieš prasidedant išstojimo deryboms su Europos Sąjunga. Kadangi derybos bus sunkios ir veikiausiai pareikalaus nuolaidų iš britų pusės, valdžiai būtina turėti tvirtą pagrindą po kojomis. Juo labiau kad premjerė nebuvo išrinkta piliečių – jos vadovaujamą konservatorių partiją į praėjusius rinkimus vedė Davidas Cameronas, kuris pasitraukė paaiškėjus „Brexito“ referendumo rezultatams. Antra priežastis – konservatorių populiarumas. Apklausos rodo, kad kone 50 proc. britų šiandien yra pasirengę balsuoti būtent už šią partiją, tuo tarpu pagrindinę opozicinę jėgą – leiboristus – rinktųsi tik 25 proc. rinkėjų. Jei šios apklausos pasitvirtins, konservatoriai įgis dar didesnę daugumą parlamente, nei turėjo iki šiol. O tai, vėlgi, be galo svarbu svarstant su „Brexitu“ susijusius įstatymus, kurie kurstys politines aistras.

  Jaunimas nusivylęs demokratija. Didžiojoje Britanijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Italijoje ir Vokietijoje atlikta jaunų (16–26 m.) gyventojų apklausa parodė skepsį demokratijos atžvilgiu. Tik 52 proc. jaunimo laiko demokratiją geriausia valdymo forma, o daugiausiai nusivylusiųjų yra Prancūzijoje, Italijoje ir Lenkijoje. Be to, 76 proc. apklaustųjų mano, kad Europos Sąjunga yra tik ekonominė organizacija, ir mažiau nei trečdalis mato bent šiokią tokią kultūrinę ES šalių vienybę. Tiesa, išstoti iš ES norėtų tik kas penktas jaunas žmogus.

  „Anglų kalba praranda svarbą Europoje“. Viešėdamas Italijoje Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris pareiškė, jog anglų kalba nebėra tokia reikšminga Senajame žemyne, ir toliau tęsė savo pasisakymą prancūziškai. Tokio neįprasto poelgio priežastis – J. C. Junckerio noras pabrėžti, kad Didžiosios Britanijos išstojimas iš ES mažina britų įtaką Europoje. Tiesa, jis susilaukė nemažai kritikos, mat pastaraisiais dešimtmečiais būtent anglų kalba tapo dominuojančia ES institucijose ir vargu, ar tai galėtų greitai pasikeisti. ■

 • ATGAL
  Moterys - valdovės, nusikaltėlės, vilioklės, politikės
  PIRMYN
  Ketvirtąjį kartą susirinkusieji į "Gyvybės apdovanojimus" džiaugėsi įkvepiančiais gyvybės puoselėjimo pavyzdžiais
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.