Valstybės naujienos

 • Lietuva – vartai Pietryčių Azijai į Baltijos jūros regioną, sako užsienio reikalų viceministrė

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-07

  Azijos ir Europos susitikimo (Asia-Europe Meeting, ASEM) ministrų renginyje Vengrijoje dalyvaujanti Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė birželio 6 dieną susitiko su Tailando užsienio reikalų ministru Kasitu Piromija (Kasit Piromya) ir Indonezijos užsienio reikalų viceministre Retno Marsudi.

  Pokalbiuose aptartos Demokratijų bendrijos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO), kurioms šiuo metu pirmininkauja Lietuva, aktualijos.

  Indonezija ir Tailandas patvirtino, kad demokratijos stiprinimui pasaulyje skiria didelį dėmesį, ir pažadėjo dalyvauti Demokratijų bendrijos šalių užsienio reikalų ministrų susitikime Vilniuje liepos 1 dieną.

  Lietuva kaip ASEM dialogo transporto klausimais iniciatorė pakvietė Indoneziją ir Tailandą aktyviai dalyvauti 2-ajame ASEM transporto ministrų susitikime Kinijoje spalio 24-26 d. Pirmasis Europos ir Azijos transporto ministrų susitikimas įvyko 2009 m. Vilniuje.

  Per pokalbį su Lietuvos diplomate Indonezijos viceministrė pristatė Balio demokratijos forumo veiklą, pažymėjo, kad Indonezija ketina aktyviai dalyvauti ASEM transporto ministrų susitikime, ir ypatingai domisi jūrų saugumo tema bei jūrų piratavimo problematika.

  Pastaraisiais metais patyrusi keletą piratavimo prie Afrikos krantų incidentų, Lietuva skiria vis didesnį dėmesį piratavimo prevencijos temai tarptautiniuose forumuose.

  A.Skaisgirytės Liauškienės susitikime su Tailando ministru aptartos dvišalio bendradarbiavimo galimybės. Tailandas, pastaraisiais metais išgyvenantis politinių jėgų susipriešinimo ir politinio nestabilumo laikotarpį, paprašė Lietuvos pasidalinti demokratinės kultūros skatinimo patirtimi.

  Susitikime konstatuota, kad Tailandas yra daugiausiai Lietuvoje investavusi Pietryčių Azijos valstybė. Šalys yra pasirengusios pasirašyti dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartį.

  Tailando atstovai taip pat pasiūlė inicijuoti akademinius mainus tarp universitetų, ypač medicinos studijų srityje, kur Tailando universitetai pirmauja pasaulyje ir turi angliškas studijų programas.

  Tailandą domina ir bendri moksliniai tyrimai farmakologijos, informacinių technologijų, fizikos (lazerių, puslaidininkių) srityse.

  Tailando ministras patikino, kad jo šalis dalyvaus ASEM transporto ministrų susitikime Kinijoje. Panašiai kaip ir Lietuva savo regione, Tailandas įsitvirtina kaip Pietryčių Azijos transporto logistikos mazgas.

  Buvo aptartos galimybės inicijuoti dvišalį transporto ministrų susitikimą, nes Tailandą labai domina Lietuvos patirtis transporto logistikos srityje ir galimybės įtraukti Lietuvos kompanijas į ASEAN planą susisiekimui tarp ASEAN valstybių plėtoti.

  Lietuvos atstovė pažymėjo, kad įvertinus gerą Tailando geopolitinę padėtį ir dvišalių santykių perspektyvas, Tailandas jau tampa Lietuvai vartais į Pietryčių Azijos regioną. Lietuva galėtų Tailandui tapti vartais į Baltijos jūros regioną.

  Lietuvos užsienio reikalų viceministrė Asta Skaisgirytė Liauškienė birželio 6-7 dienomis Vengrijos Gedelės mieste dalyvaus dešimtajame Azijos ir Europos susitikimo šalių užsienio reikalų ministrų susitikime.

  ASEM – tai dialogo procesas, vienijantis visas Europos Sąjungos ir 20 Azijos, Okeanijos valstybių. Procese dalyvaujančių valstybių iniciatyva vykdomi konkretūs Europos ir Azijos bendradarbiavimo projektai politikos, ekonomikos ir sociokultūrinėje srityje.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Lietuvos ekonominės diplomatijos uždaviniai – aktyvesnis investuotojų ir turistų pritraukimas į Lietuvą, sako ministras
  PIRMYN
  Žurnalistų saugumas – tarptautinės bendruomenės pareiga
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.