Valstybės naujienos

 • Lietuva baigė pasirengimą supaprastintos Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojų kelionių tvarkos įvedimui

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2012-03-01

  Lietuva kovo 1 dieną perdavė Baltarusijai notą, informuojančią, kad baigtos visos abiejų šalių vyriausybių susitarimui dėl supaprastintos pasienio gyventojų kelionių tvarkos įsigalioti reikalingos vidaus procedūros.

  Susitarimas įsigalios praėjus 30 dienų po to, kai Baltarusija praneš, kad ji taip pat baigė visas jo įsigaliojimui reikalingas vidaus procedūras.

  Lietuva aktyviai ir nuosekliai siekia, kad Europos Sąjungos ir dvišaliu lygmeniu būtų plėtojami žmogiški ryšiai su Baltarusija, skatinamas didesnis ES atsivėrimas paprastiems Baltarusijos žmonėms. Tik keliaudami ir geriau pažinę ES valstybes Baltarusijos piliečiai galės kurti europietišką savo nepriklausomos šalies ateitį.

  Lietuvos ir Baltarusijos susitarimas leis pasienio gyventojams kirsti valstybės sieną be vizų, su specialiais vietinio eismo leidimais ir būti kitos valstybės pasienio teritorijoje iki 90 dienų per pusę metų.

  Vietinio eismo leidimai bus išduodami nuolatiniams pasienio teritorijų gyventojams, kurie įrodys pagrįstas ekonomines, prekybines, kultūrines ir kitas svarbias priežastis lankytis kitos valstybės pasienio teritorijoje.

  Leidimai galios nuo vienerių iki penkerių metų, jų išdavimo mokestis – 20 eurų. Jie nesuteiks teisės dirbti kitoje šalyje ir neužkirs kelio pasienio gyventojams gauti vizas ir keliauti su jomis už pasienio zonos ribų arba į Šengeno valstybes, jeigu asmuo atvyksta į Lietuvą ne pagal vietinio eismo režimą.

  Į vietinio eismo pasienio zoną su Baltarusija iš Lietuvos pusės turėtų patekti apie 800 tūkstančių gyventojų, iš Baltarusijos pusės – apie 600 tūkstančių. Remiantis reglamento nuostatomis, į pasienio teritoriją įtraukiami administraciniai teritoriniai vienetai, nutolę nuo valstybės sienos iki 30 kilometrų bei prasidedantys zonoje, esančioje 30 kilometrų iki valstybės sienos, bet nenutolę nuo jos daugiau kaip 50 kilometrų. Lietuvos pasienio teritorijų sąrašas sudarytas seniūnijų pagrindu ir yra įtvirtintas susitarimo priede.

  Susitarimas pasirašytas 2010 m. spalio 20 d. Minske. Abiejų valstybių parlamentai jį ratifikavo 2011 m.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Lietuvoje jau veikia dujų birža
  PIRMYN
  Vengrijos parlamentarai padėkojo Lietuvai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.