Valstybės naujienos

 • Lietuva ir Norvegija: bendri energetiniai siekiai virto bendrais projektais

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Energetika
  Data: 2012-04-11

  Norvegija tampa labai svarbia partnere, padedančia Lietuvai įgyvendinti strateginius energetikos projektus. Tai buvo konstatuota dvišaliuose susitikimuose Osle, kur darbo vizito atvyko energetikos ministras Arvydas Sekmokas.

  Norvegijos naftos ir energetikos ministras Ola Borten Moe teigė visokeriopai remiąs mūsų šalies siekį turėti alternatyvų dujų tiekimą ir kurti dujų rinką. Tai visiškai atitinka europinę energetinę politiką – Europa, kaip ir Lietuva ieško galimybių dujas pirkti iš kuo įvairesnių tiekėjų. O tam reikalinga nauja dujų tiekimo infrastruktūra.

  Klaipėdos suskystintų dujų terminalas ir bus tokios infrastruktūros dalis. Laivą-saugyklą Lietuvos terminalui stato Norvegijos kompanija „Hoegh LNG“. Tokia sutartis Vilniuje pasirašyta kovo 2 d.

  Tuo tarpu kitos Norvegijos energetikos kompanijos toliau plečia savo verslą suskystintų dujų tiekimo srityje. Jos ateityje gali būti suskystintų dujų tiekėjomis Lietuvai.

  Norvegija yra viena pagrindinių dujų tiekėjų Europoje – per metus šalis išgauna apie 100 milijardų kubinių metrų dujų ir patenkina 20 proc. Europos dujų poreikio.

  Pokalbio metu buvo pasikeista nuomonėmis ir dėl galimybių nesieti dujų kainos skaičiavimo formulės su naftos kaina, kuri pastaruoju metu vėl siekia aukštumas.

  Susitikime su didžiausios pasaulyje elektros biržos „Nord Pool Spot“ vadovu Mikaelu Lundinu buvo aptarti Lietuvos žingsniai integruojantis į Šiaurės Europos elektros rinką. Šioje biržoje prekiauja 350 kompanijų iš 20 šalių, per metus parduodama 316 teravatvalandžių elektros energijos.

  „Nord Pool Spot“ prekybos zona Lietuvoje bus įsteigta jau šių metų birželį.

  Energetikos ministerijos informacija

 • ATGAL
  A. Kubilius: TS-LKD prioritetai – subalansuota ekonomika, nepriklausoma energetika ir sisteminė teisėsaugos pertvarka
  PIRMYN
  Prezidentė paskelbė Seimo rinkimų datą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.