Valstybės naujienos

 • Lietuva skatina Pietų Kaukaze konfliktuojančių šalių dialogą

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2011-05-02

  Darbo vizito į Pietų Kaukazo šalis išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė Azerbaidžane susitiko su Prezidentu Ilhamu Alijevu.

  Susitikime aptarti aktualūs ESBO klausimai, dvišaliai Lietuvos ir Azerbaidžano santykiai, bendradarbiavimo galimybės.

  Aptariant Lietuvos pirmininkavimo ESBO prioritetus Prezidentė pabrėžė, jog Kalnų Karabacho konfliktas yra vienas ilgiausiai užsitęsusių ir atnešantis abiejų šalių žmonėms daug skausmo.

  „Lietuva, kaip ESBO pirmininkaujanti šalis vienareikšmiškai pasisako tik už taikų sprendimą. Su Prezidentu Ilhamu Alijevu kalbėjau, jog abi pusės turi žengti pasitikėjimą skatinančius žingsnius – tokius, kaip snaiperių atitraukimas, tiesioginio ryšio, vadinamosios karštosios linijos tarp kariuomenės vadų užmezgimas. Būtinas atviras ir geranoriškas dialogas”, – kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Lietuvos ir Azerbaidžano vadovai taip pat aptarė tolesnį dvišalį bendradarbiavimą verslo, švietimo ir kultūros srityse. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog mūsų valstybė yra pasirengusi vykdyti studentų mainus su Azerbaidžanu ir priimti Lietuvoje norinčius studijuoti šios šalies studentus.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandai – pasaulinis pripažinimas
  PIRMYN
  Lietuva siekia daugiau šalies kelių ir geležinkelių įtraukti į transeuropinį transporto tinklą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.