Lietuva susirūpinusi dėl jėgos panaudojimo prieš taikios akcijos Baltarusijoje dalyvius | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Lietuva susirūpinusi dėl jėgos panaudojimo prieš taikios akcijos Baltarusijoje dalyvius

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-12-20

  Lietuva apgailestauja ir reiškia susirūpinimą, kad Baltarusijos valdžia, ignoruodama savo piliečių susirinkimo laisvę, gruodžio 19 dieną panaudojo jėgą taikios akcijos „uždek vilties žvakelę“, skirtos rinkimų Baltarusijoje metinėms pažymėti, dalyvių atžvilgiu.

  Ypatingą nerimą kelia brutalūs Baltarusijos jėgos struktūrų veiksmai prieš nepriklausomos žiniasklaidos atstovus, opozicijos aktyvistus ir jų suėmimai.

  Vakarykščiai įvykiai rodo, kad Baltarusijos valdžia nepadarė jokių išvadų po 2010 m. gruodžio 19 d. nedemokratinių prezidento rinkimų vykusio susidorojimo su Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovais. Sistemingas jėgos naudojimas prieš savo piliečius tapo dar vienu įrodymu, kad 2011-eji Baltarusijai tapo prarastaisiais metais. Baltarusijos valdžia, užuot siekusi suvienyti šalies visuomenę, ieškoti išeičių iš krizės ar atsiliepti į ES pasiūlymus pradėti derybas dėl vizų režimo supaprastinimo, eina priešingu – tolesnės šalies izoliacijos nuo Europos, keliu.

  Lietuva reiškia solidarumą su Baltarusijos pilietine visuomene ir jos siekiais gyventi demokratiškoje, suverenioje ir europietiškoje Baltarusijoje.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Vilniuje pasirašyti paramos susitarimai – mamų ir kūdikių sveikatos priežiūrai šveicarai skiria 120 mln. litų
  PIRMYN
  Seimas patvirtino 2012 m. valstybės biudžetą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.