Valstybės naujienos

 • Lietuvoje jau veikia dujų birža

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Energetika
  Data: 2012-03-01

  2012 metų kovo 1 dieną Lietuvoje pradeda veikti gamtinių dujų birža. Taip sukuriama alternatyva gamtinių dujų įsigijimui dvišalių sutarčių pagrindu ir sukuriamos palankios sąlygos konkurencijai.

  „Dujų biržos įsteigimas yra svarbus žingsnis siekiant didesnės konkurencijos ir skaidresnių kainų dujų prekyboje. Biržos operatorius „Baltpool“ yra visiškai pasiruošęs – būsimiems dalyviams jau pristatėme prekybos platformą, su kiekvienu individualiai aptarėme galimus prekybos būdus. Vienas didžiausių biržos privalumų – vadinamoji einamosios dienos prekyba. Taip bus galima operatyviai nusipirkti ar parduoti trūkstamus ar perteklinius dujų kiekius nenumatytai pasikeitus sąlygoms vykdant kasdienę ūkinę veiklą“, – sako Baltpool generalinė direktorė Lina Skrabutėnaitė.

  Biržoje dalyviai gali parduoti perteklinius arba nusipirkti trūkstamus gamtinių dujų kiekius. Tai suteikia daugiau lankstumo verslui, sumažėja rizika sulaukti sankcijų nesuvartojus visų iš anksto užsisakytų dujų. Pirmaisiais biržos veiklos metais dalyviams nebus taikomas biržos dalyvio mokestis.

  Lietuvos elektros biržos operatorius „Baltpool“, nuo 2011 metų lapkričio 23 dienos turintis ir gamtinių dujų biržos operatoriaus licenciją, yra visiškai pasirengęs pradėti prekybą ir pirmojo sandorio laukia artimiausiu metu. Gamtinių dujų birža sukurta remiantis dvejus metus sėkmingai veikiančios elektros biržos principais bei naudojantis Skandinavijos valstybių dujų biržų patirtimi. Sėkminga elektros sektoriaus pertvarka leidžia tikėtis, kad taikant analogiškus rinkos liberalizavimo, gamybos ir perdavimo atskyrimo principus, bus pasiektas panašus efektas pertvarkant ir dujų sektorių.

  Energetikos ministerijos informacija

 • ATGAL
  A. Kubilius: vieninga ES energetikos politika yra labai svarbi Lietuvos energetinės nepriklausomybės siekiams
  PIRMYN
  Lietuva baigė pasirengimą supaprastintos Lietuvos ir Baltarusijos pasienio gyventojų kelionių tvarkos įvedimui
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.