Valstybės naujienos

 • Lietuvos ekonominės diplomatijos uždaviniai – aktyvesnis investuotojų ir turistų pritraukimas į Lietuvą, sako ministras

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-06

  Aktyvesnis užsienio investuotojų ir turistų pritraukimas į Lietuvą, lietuviškų prekių eksporto skatinimas ir Lietuvos įmonių interesų užsienyje gynimas – tokius šalies ekonominės diplomatijos uždavinius nubrėžė Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis birželio 6 dieną Vilniuje prasidėjusiame metiniame diplomatų ekonomistų suvažiavime.

  Į Lietuvos parodų ir kongresų centrą „Litexpo“ susirinko ekonomikos srityje dirbantys Lietuvos diplomatai, komercijos atašė ir VšĮ „Eksportuojančioji Lietuva“ atstovai užsienyje.

  Suvažiavimo atidaryme ministras pabrėžė, kad aktyvi ekonominė diplomatija atneša konkrečios naudos valstybei ir verslui. Pasak jo, diplomatų pastangomis nustatytų apsaugos priemonių taikymas Lietuvos gamintojams užtikrina iki 120 mln. litų papildomų metinių pajamų, dėl muitų suspendavimo Lietuvos įmonės sutaupo iki 6,5 mln. litų per metus.

  „Netgi šiandien, birželio 6 dieną, Ukrainos tarpžinybinė tarptautinės prekybos komisija priėmė Lietuvai palankų sprendimą dėl šaldymo įrangos importo į Ukrainą nenustatant importą ribojančių priemonių. Šis sprendimas padės Lietuvos šaldytuvų gamintojui AB „Snaigė“ išlikti Ukrainos rinkoje. Tai – ir Lietuvos diplomatų nuopelnas“, – sakė ministras.

  Anot jo, diplomatai prisideda prie didžiosios dalies  užsienio investicijų projektų Lietuvoje juos inicijuodami ir dalyvaudami jų įgyvendinime.

  „Esame sudarę visas pagrindines investicijų skatinimo ir apsaugos sutartis.  Kiekvieno mūsų inicijuojamo dvišalio vizito  dalimi tradiciškai tapo ekonominis bendradarbiavimas,“ – teigė A.Ažubalis.

  Po ministro vadovautos verslo misijos Japonijoje bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje užmezgė Japonijos inovacijų centras „Riken“ ir Lietuvos fizinių ir technologijos mokslų centras. Praėjusį mėnesį A.Ažubaliui su turizmo verslo delegacija apsilankius Kinijoje, turizmo agentūros jau tariasi dėl pirmųjų turistų iš Kinijos grupių į Lietuvą dar šią vasarą.

  „Galime pasidžiaugti, kad Lietuvos diplomatai aktyviai dalyvauja pritraukiant į Lietuvą užsienio investuotojus, tačiau neturėtume atsipalaiduoti. Regione investicijų srityje yra didelė konkurencija. Laimi ne tas, kas pasiūlo geresnes sąlygas, bet tas, kas jas pasiūlo greičiau ir patraukliau“, – sakė A.Ažubalis.

  Jis paragino diplomatus aktyviai susitikinėti su įmonių vadovais, megzti tiesioginius ryšius, nes tokiu būdu į Lietuvą buvo pritrauktos pasaulinį vardą turinčios įmonės.

  „Kaskart pritraukus didelę reputaciją turinčius investuotojus laimime dvigubai – tai paskatina ir kitas solidžias kompanijas domėtis mumis“, – sakė jis.

  A.Ažubalio teigimu, ambasados vis aktyviau siekia į Lietuvą pritraukti turistų srautus. Nors į šalį atvykstančių turistų skaičius šiais metais išaugo beveik 40 proc., ministras ragino tuo neapsiriboti.

  „Kodėl gi negalėtume kartu su kitomis institucijomis išsikelti ambicingesnio tikslo – siekti, kad per artimiausius 5 metus turizmo sektoriaus sukuriama BVP dalis sudarytų 10 proc.?“, – kalbėjo jis.

  Birželio 6-8 dienomis vykstančiame kasmetiniame susitikime Lietuvos ekonominiams interesams užsienyje atstovaujantys diplomatai aptaria šalies ekonomikos padėtį, ūkio augimo ir investicijų pritraukimo perspektyvas, ekonominio ir energetinio saugumo užtikrinimui būtinus veiksmus, paslaugų verslui teikimą.

  Lietuvoje veikiančios asocijuotos verslo struktūros turės galimybę išsakyti, kokios pagalbos jie tikisi iš diplomatų ir kokios priemonės galėtų padidinti Lietuvos įmonių eksportą bei užmegzti verslo ryšius.

  VšĮ „Versli Lietuva“ renginio metu organizuoja verslo ryšių mugę, kurios metu verslo atstovai turės galimybę tiesiogiai susipažinti su ekonomikos klausimus kuruojančiais Lietuvos diplomatais ir komercijos atašė užsienyje, gauti atsakymus į dominančius klausimus apie naujas rinkas, įvertinti jų galimybes ir perspektyvas.

  Užsienio reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  SADM: būtina mažinti atotrūkį tarp visuomenės ir viešojo sektoriaus
  PIRMYN
  Lietuva – vartai Pietryčių Azijai į Baltijos jūros regioną, sako užsienio reikalų viceministrė
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.