Valstybės naujienos

 • Lietuvos ir Izraelio gynybos ministrai Jeruzalėje kalbėjosi apie Panevėžį bei bendrus tikslus

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-02

  Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė Jeruzalėje (Izraelis) birželio 1 d. susitikusi su Izraelio gynybos Ehudu Baraku pasirašė sutartį dėl informacijos apsaugos, taip pat aptarė dvišalį bendradarbiavimą, Artimųjų Rytų taikos procesą, saugumo situaciją regione. Tai pirmasis Lietuvos ir Izraelio gynybos ministrų susitikimas nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

  Susitikimo metu buvo sutarta bendradarbiauti karinėje srityje. Šiam tikslui ministrai sutarė sudaryti darbo grupę.

  „Pasirašyta sutartis bus labai naudinga abiem šalims. Taip pat džiaugiuosi, kad Izraelis pasiūlė glaudžiau bendradarbiauti karinėje srityje“, – sakė R. Juknevičienė.

  Ministrai aptarė ir Izraelio ambasados atidarymo Lietuvoje klausimą. Izraelio gynybos ministras E. Barakas pažymėjo, kad Lietuvoje labai svarbu įsteigti Izraelio ambasadą iki Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungai 2013 metais.

  Susitikime E. Barakas R. Juknevičienę išsamiai supažindino su Izraelio vertinimais Artimųjų Rytų Taiko proceso atžvilgiu. Jis teigė aukštai vertinantis Lietuvos misiją Afganistane.

  Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė pakvietė Izraelio gynybos ministrą apsilankyti Lietuvoje, iš kur yra kilę E. Barako tėvai. E. Barako šeima kilusi iš Pušaloto miestelio, Panevėžio apskrities (dabar Pasvalio r.). Ministrė taip pat yra gimusi Panevėžyje.

  Ministrė vakar susitiko su Izraelio Kneseto užsienio reikalų ir gynybos komiteto pirmininku Shauliu Mofazu ir užsienio reikalų ministru Avigdoru Libermanu bei aptarė Artimųjų Rytų taikos procesą, Izraelio ir Lietuvos bendradarbiavimą gynybos srityje.

  „Izraelio valstybė yra svarbi partnerė politiniame ir ekonominiame lygmenyje“, – pabrėžė R. Juknevičienė.

  Krašto gynybos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Seimo Pirmininkė I. Degutienė: Ukrainos sugrįžimo į Europą kelyje svarbų vaidmenį gali atlikti jaunimas ir stipresni kultūriniai ryšiai
  PIRMYN
  Kuo karštą vasaros dieną geriausia malšinti troškulį?
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.