Valstybės naujienos

 • Lietuvos miestai varžysis dėl Savanoriškos veiklos sostinės titulo

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Savivalda
  Data: 2011-04-26

  Šiandien prasideda kova dėl Savanoriškos veiklos sostinės vardo. Lietuvoje bus išrinktos ir paskelbtos net penkios Savanoriškos veiklos sostinės, kuriomis gali pretenduoti tapti visi šalies miestai bei miesteliai. Iškovoję Savanoriškos veiklos sostinės titulą miesto ar miestelio gyventojai savo gyvenamojoje vietoje organizuos įvairias savanoriškas veiklas, į kurias įsitraukti galės visa bendruomenė.

  „Norime įrodyti, kad savanoriai aktyvūs ne tik Vilniuje ar didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir mažuose šalies miesteliuose, be to – padėti įgyvendinti savanorių iniciatyvas, todėl kviečiu visus Lietuvos žmones pildyti anketą“, – sako Šarūnas Frolenko, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentas. Pasak jo, projektu siekiama padrąsinti burtis vietos savanorių bendruomenes ir kartu įgyvendinti kylančias idėjas. Savanoriškos veiklos sostinėse taip pat bus siekiama paskatinti glaudesnius savanorių ir vietos valdžios institucijų bei verslo atstovų ryšius.

  Asmenys ir organizacijos, norintys iškovoti savo miestui Savanoriškos veiklos sostinės vardą, kviečiami pildyti anketą, skelbiamą informaciniame portale „Eurodesk Lietuva“ (www.eurodesk.lt/sostine). Pirmosios Savanoriškos veiklos sostinės bus skelbiamos gegužės mėnesio pabaigoje.

  „Anketose žmonės kviečiami pasidalinti vizijomis, ką norėtų pakeisti savo mieste ar miestelyje, kokias konkrečias problemas norėtų išspręsti pasitelkdami savanorius. Taip akcentuojame, kad ir dideli pokyčiai gali prasidėti nuo kiekvieno asmeninės iniciatyvos“, – teigia Š.Frolenko.

  Atrinktose Savanoriškos veiklos sostinėse bus įgyvendinamos įvairios savanoriškos akcijos bei projektai, vyks savanorių susitikimai.

  2011-ieji metai Europos Sąjungoje yra paskelbti Savanoriškos veiklos metais, todėl Savanoriškos veiklos sostinėse vyks pristatymai ir kiti renginiai šia tema. Šių metų kuratorė Lietuvoje yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Jos paskelbtą atrankos konkursą savanorystės viešinimui laimėjo Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT), kuri yra didžiausių nevyriausybinių jaunimo organizacijų Lietuvoje sąjunga, vienijanti daugiau nei 200 000 jaunų žmonių.


  LiJOT ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informacija

 • ATGAL
  2010 m. daugiau nei 90 procentų bibliotekų turėjo kompiuterizuotas darbo vietas skaitytojams
  PIRMYN
  Aviacijos bazėje Šiauliuose nusileido keturi Prancūzijos karinių oro pajėgų naikintuvai „Mirage-2000“
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.