Lietuvos pirmieji asmenys išreiškė užuojautą dėl Vaclavo Havelo mirties | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Lietuvos pirmieji asmenys išreiškė užuojautą dėl Vaclavo Havelo mirties

 • Data: 2011-12-19

  “Netekome istorinės asmenybės – disidento, dramaturgo, Prezidento, didvyrio, prisidėjusio prie komunizmo žlugimo, ne tik Čekijoje, bet ir visoje Europoje – Vaclavo Havelo,- rašoma Prezidentės D. Grybauskaitės užuojautoje. –  Iš visos širdies reiškiu užuojautą dėl Prezidento Vaclavo Havelo netekties. Žinia apie jo mirtį labai nuliūdino mane ir visus Lietuvos žmones. Šią sunkią akimirką noriu Jums palinkėti didelės ištvermės ir stiprybės. Vaclavas Havelas įkvėpė priešintis tuos, kurie neturėjo galimybės rinktis totalitarinėje sistemoje. Jis įprasmino taikias revoliucijas savo šalyje, kurios tapo pavyzdžiu Lietuvos disidentams.“

  Seimo Pirmininkė Irena Degutienė savo ir viso Seimo vardu taip pat pareiškė užuojautą dėl artimo Lietuvos bičiulio ir bendražygio XX amžiaus pabaigos kovose už laisvę, buvusio Čekoslovakijos ir Čekijos prezidento mirties.

  „Vaclavas Havelas Lietuvai visada buvo išskirtinai artima asmenybė. Tai, ką Jis kaip dramaturgas ar disidentas, šalies vadovas ar tiesiog žmogus rašė ir kalbėjo apie laisvę ir tiesą, apie tautos ir žmogaus teises, apie būtinybę nesitaikyti su prievarta, dažniausiai buvo sakoma apie čekų tautą, tačiau tuos žodžius pačia atviriausia širdimi suvokė ir priėmė visi geranoriški Rytų ir Vidurio Europos žmonės, taip pat ir Lietuvos žmonės. Vaclavui Havelui buvo puikiai suprantamos lietuvių viltys ir pastangos, o mums buvo puikiai suprantamos asmeninės Vaclavo Havelo ir visos čekų tautos nuoskaudos ir kančios, istorinė patirtis ir laisvės siekiai“, – užuojautoje Čekijos Parlamento abiejų rūmų vadovams ir čekų tautai rašo I. Degutienė.

  Seimo Pirmininkės nuomone yra simboliška, kad šviesaus atminimo Vaclavas Havelas tapo paskutiniuoju Čekoslovakijos ir pirmuoju Čekijos Prezidentu. „Ši kaita reiškė ne tik politines Europos permainas, bet ir kitokią, naują realybę – grįstą vertybėmis, grįstą istoriniu ir žmogiškuoju teisingumu. Grįstą idealais, už kuriuos būsimasis Čekijos Prezidentas buvo persekiojamas, teisiamas ir kalinamas, tačiau vis tiek išliko, kaip vėliau ne kartą buvo pavadintas, pasaulio sąžinės ambasadoriumi“, – teigia I. Degutienė.

  Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus užuojautoje apgailestaujama, jog Čekija, Europa ir visas pasaulis neteko Vaclavo Havelo – didžios asmenybės, iškilaus ir nerimaujančio intelektualo, principingo kovotojo su komunizmu, žmogaus teisių gynėjo ir humanizmo idealų tvirtintojo.

  „V.Havelas – ne vien tik Čekijos simbolis. Jo dramaturgija, jo visa kūryba plačiai skleidžia bendražmogiškąsias vertybes, o aukštais moraliniais principais grįsta politinė veikla ir konkretūs darbai akivaizdžiai liudija, jog meilė ir tiesa išties įveikia neapykantą bei melą… Šis didžiavyris nuolat skelbė maištą prieš žmogaus orumo žeminimą, teisių ir laisvių pamynimą, kalbėjo savo šaliai ir pasauliui apie pilietiškumo svarbą, demokratijos įtvirtinimą, išpažino amžiną tarnystę savo tautai, vis perspėdamas apie neretai svaiginančią valdžios įtaką, – rašoma A. Kubiliaus užuojautoje. – Esu tikras, kad V.Havelo vardas ilgiems amžiams išliks šviesiosios žmonijos atmintyje. Šis didis žmogus buvo savo šalies patriotas, pasaulio sąžinės budintojas ir Europos civilizacijos puoselėtojas.“

  Parengta pagal Prezidentės spaudos tarnybos, Seimo Pirmininkės sekretoriato bei Vyriausybės informaciją

 • ATGAL
  „Klaipėdos nafta“ ir „Lietuvos energija“ pasirašė pirmąją sutartį dėl dujų tiekimo iš būsimojo terminalo
  PIRMYN
  Metams pratęstas lengvatinio PVM tarifo taikymas šilumos energijai, karštam vandeniui ir vaistams
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.