Valstybės naujienos

 • Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandai – pasaulinis pripažinimas

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-05-02

  Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis padėkojo Tarptautinės pagalbos teikimo komandos nariams, sėkmingai įvykdžiusiems numatytus uždavinius, ir institucijų atstovams, talkinusiems rengiant paieškos ir gelbėjimo pratybas, kurias vertino Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro Tarptautinės paieškos ir gelbėjimo patarėjų grupės (INSARAG) ekspertai.

  „Dėkoju komandai, kuri įrodė esanti verta būti tarp pasaulio geriausiųjų bei sugebančiai sutelktai ir profesionaliai atlikti jai keliamus uždavinius“, – šiandien Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente prie Vidaus reikalų ministerijos surengtame susitikime su Tarptautinės pagalbos teikimo komandos nariais sakė vidaus reikalų ministras.

  Balandžio 17-21 d. surengtose paieškos ir gelbėjimo darbų pratybose dalyvavo 26 valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, trys policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos kinologai su šunimis bei keturi Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikai. Pasibaigus pratyboms, Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komandai už puikų darbą ir pasirengimą įteiktas Jungtinių Tautų Humanitarinių reikalų koordinavimo biuro Tarptautinės paieškos ir gelbėjimo patarėjų grupės (INSARAG) sertifikatas ir Jungtinių Tautų vietos operacijų koordinavimo centro (OSOCC) vėliava, kurią nelaimės zonoje įkūrusi tokį centrą gali iškelti tik INSARAG klasifikuota komanda.

  Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komanda įkurta 2005 m. Ji yra pasirengusi teikti tarptautinę pagalbą šalims, nukentėjusioms  nuo stichinių ar žmogaus sukeltų nelaimių. Pagrindinės komandos funkcijos yra paieškos ir gelbėjimo operacijos miestuose, humanitarinės pagalbos gabenimas, gaisrų gesinimas bei vandens tiekimas, gelbėjimo darbai cheminėmis medžiagomis paveiktoje teritorijoje.

  Šiuo metu pasaulyje pagal INSARAG reikalavimus iš viso klasifikuotos 22 paieškos ir gelbėjimo komandos.

  Vidaus reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Pensininkų reikalų taryba iš esmės pritarė pensijų sistemos reformos kryptims
  PIRMYN
  Lietuva skatina Pietų Kaukaze konfliktuojančių šalių dialogą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.