Valstybės naujienos

 • Miškasodis įsibėgėja

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-18

  Vis sparčiau įsibėgėja miškasodžio darbai. Šiais metais šalies miškų urėdijos, o jų yra 42, numačiusios atkurti 9050 ha valstybinių miškų. Daugiausia miškų kirtaviečių atsodins Panevėžio miškų urėdija – 450 ha. Biržų miškų urėdijoje atkurti numatyta 369 ha, Ukmergės – 367 ha, Šiaulių – 330 ha, Tauragės – 305 ha. Šiemet jau bus atsodinta ir beveik trečdalis – 500 ha – praėjusį rugpjūtį praūžusio škvalo suniokotų miškų. Daugiausia tokių miškų atkurs Valkininkų (111 ha), Švenčionėlių (96 ha), Kaišiadorių (85 ha), Prienų (80 ha), Dubravos (60 ha) ir Trakų (46,6 ha) miškų urėdijos.

  Per miškasodį, kaip sakė Generalinės miškų urėdijos Miškų atkūrimo ir apsaugos skyriaus vedėjas Petras Kanapienis, ne tik atkuriami iškirsti medynai, bet ir veisiami nauji miškai. Šiemet jų numatyta pasodinti 712 ha plote. Daugiausia naujų miškų įveis Marijampolės ir Telšių (po 78 ha), Radviliškio (68 ha), Utenos (53 ha) ir Tytuvėnų (51 ha) urėdijos. Įveisiami plotai, pasak Petro Kanapienio, galėtų būti gerokai didesni, nes urėdijos yra išauginusios pakankamai miško sodmenų, tačiau beveik trečdalis jų neturi galimybės sodinti naujų miškų, nes buvusios apskričių administracijos neperdavė tam tikslui skirtų žemių.

  Šį pavasarį, kaip ir kasmet, rengiamos miško sodinimo talkos. Tokia talka jau įvyko penktadienį, balandžio 15 d., Prienų miškų urėdijoje. Šią savaitę miško sodinimo talkos dar bus surengtos Varėnos, Nemenčinės, Ukmergės, Valkininkų ir kitose urėdijose.

  Balandžio 29 d. Nemenčinės miškų urėdijoje susirinks per 200 jaunųjų talkininkų – moksleivių iš visos Lietuvos ir kaimyninių šalių. Juos vėl sukvies Žalgirio mūšio pergalei paminėti skirtas praėjusį rudenį pradėtas sodinti istorinis miškas „Žalgiris 600“. Pasodintas iš eglaičių raides įrėmins beržų fonas. Sužaliavus beržams, rekordinį užrašą jau galima bus pamatyti iš paukščio skrydžio.

  Tęsiant gražias bendradarbiavimo tradicijas su Lenkijos ir Lietuvos pasienio žinybomis, balandžio 29 d. miško sodinimo talka vyks Lenkijoje, Suvalkų miškų urėdijoje. Joje dalyvaus abiejų šalių miškininkai, pasienio tarnybos bei savivaldybių darbuotojai.

  Gegužės 5 d. Trakų urėdijoje bus sodinamas miškas poeto Justino Marcinkevičiaus atminimui įprasminti.

  Aplinkos ministerijos informacija

 • ATGAL
  A. Kubilius Kijeve susitiks su dviejų valstybių prezidentais ir pristatys Lietuvos branduolinės energetikos vystymo poziciją
  PIRMYN
  Seimo Pirmininkė I. Degutienė: padėkime mūsų vaikams suprasti, kad Lietuva – tai ne sausų citatų rinkinys, o gyvenimas čia ir dabar
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.