Valstybės naujienos

 • Moksleivis iš Lietuvos – geriausias ES jaunasis mokslininkas

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-09-28

  Lietuvos komanda iš ES jaunųjų mokslininkų konkurso Helsinkyje grįžta su apdovanojimais. Pirmą kartą pačiu geriausiu šių metų Europos Sąjungos jaunuoju mokslininku mokiniu pripažintas tyrėjas iš Lietuvos – Povilas Kavaliauskas (vadovė dr. Rita Plančiūnienė). Dar keturios Lietuvos moksleivės tapo konkurso laureatėmis.

  P. Kavaliauskas laimėjo vieną iš trijų pirmųjų premijų. Jos dydis – 7000 eurų. Taip pat jis laimėjo keliones į tarptautinį Stokholmo jaunųjų mokslininkų forumą, Nobelio premijos laureatų apdovanojimų ceremonijos savaitę ir į 2012 m. vyksiantį tarptautinį Londono jaunųjų mokslininkų forumą.

  Jaunojo mokslininko darbas „Naminių musių (Musca domestica) vaidmuo platinant atsparias bakterijų padermes” pripažintas geriausiu tarp visų konkursantų. P.Kavaliauskas, jau ne vienerius metus tyrinėjęs musių pernešamas ligas, nustatė atsparių antibiotikams bakterijų paplitimo dažnį įvairiuose šalies ekologiniuose arealuose.

  Konkurso laureatėmis taip pat tapo Dalia Bartkevičiūtė ir Gailė Tumėnaitė, Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos 12 ir 10 klasių mokinės, už mokslinį darbą „Grybų dažų pritaikymas gobelenams restauruoti“ (vadovė Jolanta Žilionienė). Mokinės iš 15 grybų rūšių išgavo 118 atspalvių dažų, kuriais siūlė restauruoti gobelenus. Jos apdovanotos stažuote į Europos patentų tarnybą Miunchene.

  Konkurse savo darbą „Apsauginis tekstilinis mobiliojo telefono dėkliukas“ pristatė Kauno ,,Aušros“ gimnazijos 10 klasės mokinė Dobilė Minkutė (vadovė Jūratė Martinaitienė). Ji tyrimais patvirtino, kad geriausiai elektromagnetinę spinduliuotę mažina telefono dėkliukas su Inox metaliniu pluoštu.

  Šie trys moksliniai darbai buvo pripažinti geriausiais Lietuvos nacionalinio etapo baigiamajame ture ir atstovavo Lietuvai Helsinkyje.

  Rugsėjo 23–28 d. vykusiame 23-jame ES jaunųjų mokslininkų konkurse dalyvavo 134 jaunieji tyrėjai iš 38 šalių, pateikę 87 mokslinius projektus.

  ES jaunųjų mokslininkų konkursas yra vienas iš sudėtingiausių ir prestižiškiausių, nes tarptautiniam vertinimui pateikiamų darbų aukštas mokslinis lygis jau būna pripažintas savose šalyse. Konkursas kasmet vyksta šalyje, kurią parenka Europos Komisija, atsižvelgdama į šalies mokslo ir technologijų institucijų potencialą, galintį skirti reikiamą dėmesį jauniesiems mokslininkams, sudominti juos ir paskatinti tolimesnei veiklai.

  24-tasis ES jaunųjų mokslininkų konkursas 2012 m. rugsėjo 21-26 d. vyks Bratislavoje (Slovakija).

  Švietimo ir mokslo ministerijos informacija

 • ATGAL
  Visagino AE projektas – sėkmė tiek Lietuvai, tiek Japonijai
  PIRMYN
  Seimo Pirmininkė pareiškė užuojautą dėl buvusio parlamentaro Juozapo Algirdo Katkaus netekties
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.