Valstybės naujienos

 • Moterų ir vyrų lygių galimybių komisija apsisprendė siūlyti iškilias Lietuvos moteris į ELLI nominaciją

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-01

  Vakar įvykusiame Moterų ir vyrų lygių galimybių komisijos posėdyje buvo svarstomas Europos lyčių lygybės instituto kvietimas siūlyti iškilias Lietuvos moteris nominacijai „Moterys, įkvepiančios Europą“. Nominacijos kriterijai pateikti Instituto internetinėje svetainėje. Komisija, vadovaujama socialinės apsaugos ir darbo viceministro Audriaus Bitino, ir sudaryta iš ministerijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovų, apsisprendė pasiūlyti vieną ar kelias kandidatūras. Pateiktas kandidatūras iš visų ES šalių atrinks Institutas. Finalinis atrankos rezultatas – Instituto išleistas 2012 metų kalendorius „Moterys, įkvepiančios Europą“. Komisija dėl savo siūlomų kandidačių turi apsispręsti iki birželio 10 d.

  Posėdyje taip pat aptarta,  kaip įgyvendinamos Valstybinės moterų ir vyrų lygių galimybių 2010-2014 metų programos priemonės, 2012 metų planai, pasitaikantys sunkumai ir problemų sprendimo būdai.

  Komisija aptarė Lietuvos Respublikos iškeltos kandidatės į  Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komitetą, Vilniaus Universiteto Lyčių studijų centro direktorės  prof. habil. Dr.  Dalios Leinartės viešinimo strategiją JT valstybėse narėse, kokių žingsnių jau imtasi, ir kas turi būti toliau daroma šia linkme. Komisijos nariai pateikė pasiūlymų ir komentarų  dėl  tolesnių veiksmų, vaizdinės medžiagos tobulinimo.

  Moterų ir vyrų lygių galimybių komisija įkurta Vyriausybės nutarimu 2000 metų kovo mėn. Komisija sudaryta iš visų ministerijų atstovų (deleguota po 1-2 asmenis) ir keturių nevyriausybinių moterų ir vyrų organizacijų atstovų, kuriuos pasirinko  ir delegavo  į komisiją pačios organizacijos. Komisijos paskirtis – koordinuoti valstybės institucijų ir įstaigų veiklą įgyvendinant moterų ir vyrų lygių galimybių ir teisių politiką; teikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei bei kitoms valstybės institucijoms ir įstaigoms išvadas ir pasiūlymus dėl moterų ir vyrų lygių galimybių ir teisių principo įgyvendinimo; skatinti moterų ir vyrų lygių galimybių idėjų propagavimą.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

 • ATGAL
  Krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė: „Izraelio valstybė yra svarbi Lietuvos partnerė“
  PIRMYN
  Ūkio ministerijoje rengiamas Lietuvos pasiekiamumo oro transportu gerinimo veiksmų planas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.