Padėka rašiusiems ir skaičiusiems | Apžvalga

Įžvalgos

 • Padėka rašiusiems ir skaičiusiems

 • Data: 2019-04-29
  Autorius: Goda Karazijaitė

  Dešimt metų su „Apžvalga“. Martynos Trinkūnienės nuotrauka

  Pradėję versti pirmuosius šio „Apžvalgos“ numerio puslapius, greitai suprasite, kad jis kitoks. Pirmoji numerio dalis – rubrika„Apžvalgos“ tema – skiriama žurnale rašančių autorių rinktiniams tekstams. Tai nuo pat „Apžvalgos“ atgaivinimo 2009-aisiais per dešimtmetį gimę tekstai, kurie, tikime, ir šiandien sudomins Jus, mieli skaitytojai. Vieni gali atrodyti pranašiški, kiti – nesenstantys ir nestokojantys aktualumo net ir po kelerių metų, treti – apie ir po daugelio metų išliksiančias svarbias vertybes ar asmenybes.

  Tačiau kaip ir įprastai „Apžvalgoje“ rasite naujų, šviežiai „iškeptų“ mūsų autorių tekstų. Audronius Ažubalis kelia klausimą „Ką dar įmanoma padaryti?“ dėl Astravo atominio monstro mūsų sostinės pašonėje. Zigmas Tamakauskas išsamiai pateikia Lietuvos Himno istoriją ir pasakoja, kaip Vinco Kudirkos „Tautiška giesmė“ su meile prabilo milijonų mūsų tautiečių lūpose. Kot­ryna Kriaučiūnaitė skaitytojus kviečia geriau pažinti Kazį Pakštą – geografą, keliautoją, ateitininką, ryškų to meto visuomenės veikėją. Vytautas Raškauskas savo tekste „20 metų be tėvo“ itin atvirai ir jautriai kalba apie savo asmenines patirtis bei išgyvenimus. Paskutiniuosiuose puslapiuose dar viena, šįkart pirmiesiems atskleidžiama išskirtinai Jums, „Apžvalgos“ skaitytojai, Gulago partizanų istorija, kurią pasakoja Juozas Aleksa – Norilsko lagerio sukilimo dalyvis.

  Beveik dešimtmetį Jūs, rašiusieji bei skaičiusieji, sprendusieji kryžiažodžius, siuntę savo fotografijas, teiravęsi apie žurnalo ateitį, buvote tarytum įrodymas, kad puoselėti „Apžvalgą“ yra prasminga. Algirdo Saudargo iniciatyva tęsti šį istorinį leidinį ir Europos liaudies partijos frakcijos Europos Parlamente pagalba užtikrinti jo gyvybingumą, tikime, ne vieną įkvepia prasmės ieškoti ne tik naujovėse, bet ir nesenstančiuose, prie mūsų istorijos ir mūsų tapatybės reikšmingai prisiliečiančiuose dalykuose. „Apžvalga“ pasiekė savo skaitytoją dar XIX amžiuje kaip katalikiškas žurnalas „Žemaičių ir Lietuvos Apžvalga“, Antrojo pasaulinio karo metais buvo pogrindyje Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos leistas laikraštis, Sąjūdžio metais atkurta kaip Lietuvos krikščionių demokratų partijos savaitraštis, dar kartą atgaivinta prieš dešimtmetį – 2009 m. Taigi iškilo ir išliko, nepaisant ir sunkiausių iššūkių, grasiusių lietuvių tautai ir krikščioniškajai mūsų tapatybei.

  Nesinori atsisveikinti, bet, mūsų globėjui A. Saudargui baigiant kadenciją Europos Parlamente, šiame numeryje turime ištarti viltingą „Iki susiskaitymo!“

  Šios naujosios (pastarojo dešimtmečio) žurnalo „Apžvalga“ redakcijos vardu dėkoju už tai, kad šiuos metus buvote, esate ir, tikiu, išliksite „Apžvalgos“ idėjai ištikimi bendražygiai!

 • ATGAL
  Užmirštoji (ne)priklausoma Baltarusija
  PIRMYN
  Trumpa įžanga į kibernetinį saugumą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.