Palaiminta Lietuva | Apžvalga

Įžvalgos

 • Palaiminta Lietuva

 • Data: 2018-10-09
  Autorius: Goda Karazijaitė

  LR Seimo kanceliarijos/O. Posaškovos nuotrauka

  Iškilmingai ir su tautą vienijančiu džiaugsmu bei tikėjimu sutikome popiežių Pranciškų. Plūdome į aikštes, slėnius, siauras senamiesčio gatveles ar net į oro uosto prieigas, ne tik pamatyti Jo Šventenybės, bet ir išgirsti, kokią žinią mums atneša Romos popiežius. Kiekvienas atminty išsaugojome tai, kas labiausiai palietė mus asmeniškai. Na, o šiame „Apžvalgos“ numeryje kviečiame pažvelgti į tai įdėmiau. Kartu su A. Saudargu siūlome paanalizuoti popiežiaus Pranciškaus ženklus ir žinias ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui. A. Komaro kalbintas T. Viluckas mūsų skaitytojams atskleidžia popiežiui irpopiežystei kylančius iššūkius. K. Kriaučiūnaitė tekste „Popiežiai Lietuvoje: Jono Pauliaus II ir Pranciškaus vizitai nepriklausomoje valstybėje“ aptaria dviejų popiežių vizitus mūsų šalyje. Susitikimo su Jonu Pauliumi II jo vizito Lenkijoje metu atsiminimais dalijasi Z. Tamakauskas.

  Rubrikoje „Vieningoji Europa“ galite susipažinti su Europos Parlamente priimtu pranešimu dėl Europos Sąjungos kalbų lygybės skaitmeniniame amžiuje bei jo ypatinga svarba Lietuvai. J. K. Švagžlys apžvelgia Švedijos parlamento rinkimų rezultatus. „Apžvalgos aikštelėje“ savo mintimis apie politinių organizacijų autentiškumą bei vertybių svarbą dalijasi A. Ažubalis. Politologas L. Kojala kviečia žvelgti į Rusijos ir JAV santykius per istorinę prizmę, analizuojant daromą įtaką politiniams procesams. S. Klimanskis nagrinėja pastarojo meto migracijos pokyčius Lietuvoje ir tai lemiančius veiksnius. A. Graželis aptaria neseniai priimtą Nacionalinę energetinės nepriklausomybės strategiją, o G. Žakevičius gvildena gaminančių energijos vartotojų skatinimo politiką. Na, o rubrikoje „Istorijos pėdomis“
  Č. Iškauskas kviečia ieškoti įdomybių Antrojo pasaulinio karo metais. Kartu su P. Saudargu kviečiame susipažinti su dar dviem Gulago sukilimų herojais – Norilsko sukilime dalyvavusiais lietuviu V. Kaziulioniu ir ukrainiečiu J. Griceliaku. „Apžvalgos“ pabaigoje kviečiame ne tik susipažinti su G. Statinio ekspedicijos „Brydė per pasaulį 2018“ patirtimis, bet ir pasimėgauti įspūdingais šios išvykos vaizdais.

  Linkime ne tik malonaus skaitymo, bet ir ilgam širdyse išliekančios popiežiaus Pranciškaus į Lietuvą atvežtos Dievo palaimos!

 • ATGAL
  Sąjūdžio Lietuva
  PIRMYN
  Popiežiaus Pranciškaus ženklai ir žinios
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.