Paskelbta SGD terminalo poveikio aplinkai vertinimo ataskaita | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Paskelbta SGD terminalo poveikio aplinkai vertinimo ataskaita

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Energetika
  Data: 2012-06-04

  FSRU (laivas-talpykla su dujinimo įrenginiu). (Šaltinis: AB Klaipėdos nafta/Energetikos ministerija)

  Nuo birželio 1 d. visuomenė gali susipažinti su parengta suskystintųjų gamtinių dujų terminalo (SGD) poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaita – www.oil.lt.

  „Parengta ir teikiama visuomenei bei tikslinėms subjektams derinimui SGD terminalo poveikio aplinkai vertinimo ataskaita reiškia, jog jau yra baigiama koncepcinė projekto fazė. PAV turinį ir apimtį sudaro trys etapai: ataskaitos parengimas, visuomenės supažindinimas bei galutinio sprendimo gavimas“, – sakė AB „Klaipėdos nafta“ SGD terminalo direktorius Rolandas Zukas.

  Poveikio aplinkai vertinimo tikslas buvo nustatyti, apibūdinti ir įvertinti galimą tiesioginį ir netiesioginį PŪV poveikį aplinkai (žmonėms, dirvožemiui, žemės gelmėms, aplinkos orui, vandeniui, klimatui, kraštovaizdžiui, biologinei įvairovei, materialinėms vertybėms ir nekilnojamosioms kultūros vertybėms bei šių aplinkos komponentų tarpusavio sąveikai); identifikuoti ir siūlyti priemones sumažinti planuojamos ūkinės veiklos neigiamą poveikį visuomenės sveikatai ir kitiems aplinkos komponentams ar šio poveikio išvengti; nustatyti ar planuojama ūkinė veikla ir jos poveikis aplinkai leistini pasirinktoje vietoje.

  Iškeltiems tikslams įgyvendinti PAV buvo suburtas ir vertinimą atliko įvairių sričių ekspertų kolektyvas, kurį sudaro apie dvi dešimtis mokslininkų bei ekspertų. PAV dokumento apimtis sudaro 756 psl. ir jo priedai.

  PAV dėl planuojamos ūkinės veiklos vertintos dvi galimos būsimo SGD terminalo vietos – ties Kiaulės nugaros sala ir Baltijos jūroje, ties Būtinge.

  „PAV ataskaitoje įvertinus alternatyvų vertinimo ir palyginimo rezultatus nustatyta, jog SGD terminalo veiklai optimaliausia vieta yra ties Kiaulės nugaros sala“, – sakė R.Zukas.

  Valstybei priklauso 70,63 proc. „Klaipėdos naftos“ akcijų.

  Energetikos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Lietuva išlieka garbingame Baltajame laivybos sąraše
  PIRMYN
  Prezidentė D. Grybauskaitė: valstybės pažangai būtinas sutarimas dėl svarbiausių darbų tęstinumo
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.