Valstybės naujienos

 • Patvirtintas Valstybinis gyventojų apsaugos planas branduolinės avarijos atveju

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Sauga
  Data: 2012-01-18

  Šiandien Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam Valstybiniam gyventojų apsaugos planui branduolinės avarijos atveju, kuris nustato civilinės saugos priemones, organizuojant bei vykdant gyventojus apsaugančius ir neigiamo poveikio riziką mažinančius veiksmus.

  „Valstybės lygiu iki šiol nebuvo suplanuotos priemonės, kurios būtų pasitelkiamos kilus branduolinės avarijos grėsmei ar tokiai avarijai įvykus.  Patvirtintas planas apjungia visą su civiline sauga susijusių priemonių spektrą – nuo funkcijų paskirstymo tarp institucijų ir informacijos teikimo iki gyventojų evakavimo maršrutų“, – sako vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

  Plane nustatyta, kada ir kaip dėl įvykusios branduolinės ar radiologinės avarijos skelbiama valstybės lygio ekstremalioji situacija, įvedama tam tikro lygio civilinės saugos parengtis, organizuojamas ekstremaliosios situacijos valdymas. Jis taip pat numato gyventojų, šalies institucijų ir tarptautinių organizacijų perspėjimą ir informavimą, radiacinės žvalgybos vykdymą, socialinės paramos teikimą, sveikatos priežiūrą ir kitas priemones.

  Valstybinis gyventojų apsaugos planas branduolinės avarijos atveju taip pat nustato civilinės saugos institucijų funkcijas, kurias jos turėtų vykdyti įvykus branduolinei avarijai branduolinės energetikos objekte – įskaitant Ignalinos atominę elektrinę (AE), taip pat naujai statomas Visagino AE, Astravo AE Baltarusijoje bei Baltijos AE Kaliningrado srityje. Jame aprašytos ir realiai funkcionuojančios Ignalinos AE avarinės parengties zonos bei jose vykdytini veiksmai, kuriais siekiama apsaugoti gyventojus ir iki minimumo sumažinti jonizuojančios spinduliuotės poveikio efektų riziką sveikatai.

  Vidaus reikalų ministerijos informacija

 • ATGAL
  Amerikiečius domina galimybės dalyvauti naujo uosto statybose Lietuvoje
  PIRMYN
  A. Kubilius: opozicija išsigando pasiūlymo svarstyti „Snoro“ komisijos steigimo iniciatyvą NSGK
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.