Valstybės naujienos

 • Po svarstymo pritarta pataisoms, numatančioms, kad politinėms partijoms nebūtų taikomos Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatos

 • Institucijos: Seimas
  Data: 2012-01-19

  Seimas po svarstymo pritarė Viešųjų pirkimų įstatymo pataisų projektui, kuriuo siūloma nustatyti, kad politinių partijų ir politinių kampanijų dalyvių vykdomiems pirkimams nebūtų taikomos šio įstatymo nuostatos.

  Šiuo metu galiojančiame įstatyme įtvirtinta, kad viešasis ar privatusis juridinis asmuo (išskyrus valstybės ar savivaldybių valdymo institucijas) yra perkančioji organizacija, jeigu visa ar tam tikra jo veiklos dalis yra skirta specialiai viešiesiems interesams, kurie yra nekomercinio ir nepramoninio pobūdžio, tenkinti ir jo veikla yra daugiau kaip 50 procentų finansuojama iš valstybės ar savivaldybių biudžetų arba kitų valstybės ar savivaldybių fondų lėšų, arba kitų nustatytų viešųjų ar privačiųjų juridinių asmenų lėšų.

  „Būtų galima atskirti paprasto inventoriaus, ryšių paslaugų, patalpų nuomos ir kt. pirkimus. Nematau, kad būtų problema tuos dalykus partijoms pirkti pagal Viešųjų pirkimų įstatymą. Deja, nė vienam subjektui, kuris perka pagal Viešųjų pirkimo įstatymą nėra kažkaip atskirta, kad dalį pirkimų jis galėtų pirkti pagal tą įstatymą, o dalį – ne. Jeigu mes bandom įsivaizduoti, kaip partijos galėtų pirkti politinės reklamos parengimo paslaugas ar viešųjų ryšių paslaugas pagal mažiausią kainą, įvertinant galimus politinių konkurentų veiksmus, dirbtinai įtakojant tą procesą, įvertinant galimus skundus ir trikdymą, kad viena ar kita partija iš viso nieko nepirktų, tikrai yra daug neatsakytų klausimų ir taip, artėjant Seimo rinkimams, palikti tiesmukišką taikymą politinėms partijoms Viešųjų pirkimų įstatymo tikrai būtų neatsakinga, ir tai sukeltų labai neigiamas pasekmes demokratiniams procesams“, – sakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

  Už projektą po svarstymo balsavo 44, prieš buvo 8, susilaikė 5 Seimo nariai.

  Seimo ryšių su visuomene skyrius

 • ATGAL
  Japonija skirs paramą Lietuvos inicijuotai Afganistano Goro provincijos ligoninės rekonstrukcijai
  PIRMYN
  Prezidentė: išmani gynyba užtikrins visų NATO narių saugumą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.