Premjeras Vyriausybėje atidarė konferenciją, skirtą Lietuvos nacionaliniams parkams | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Premjeras Vyriausybėje atidarė konferenciją, skirtą Lietuvos nacionaliniams parkams

 • Institucijos: Vyriausybė
  Data: 2011-04-14

  (Nuotr. Dainiaus Labučio/ELTA)

  Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius Vyriausybės rūmuose šiandien atidarė konferenciją „Lietuvos nacionaliniai parkai – krašto lobynas. Vakar, šiandien, rytoj“, skirtą Lietuvos nacionalinių parkų 20-mečiui. Konferencijoje bus apžvelgta nacionalinių parkų istorija – nuo idėjos iki šių dienų, pokalbiuose dalyvaus mokslininkai, valstybės ir savivaldos institucijų, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

  „Lietuvoje turime ne tiek jau daug turtų, kuriais galime didžiuotis ir kuriuos galime vadinti nacionaliniais turtais. Šlovė tiems, kurių dėka šį turtą turime, puoselėjame ir kuriuo galime džiaugtis. Ačiū už tai, ką Jūs darėte prieš 20 metų ir ką darysite per ateinančius 20 metų“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.

  Konferencijos metu bus atidaryta paroda, kurioje demonstruojamos Lietuvos nacionalinių parkų nuotraukos ir pirmieji nacionalinių parkų teritorijų planavimo dokumentai. Padėkomis ir „Saugomų teritorijų paukštėmis“ bus apdovanoti labiausiai prie nacionalinių parkų kūrimo ir veiklos juose prisidėję asmenys.

  1991 m. Aukščiausiosios Tarybos nutarimu įsteigti Dzūkijos, Kuršių nerijos, Žemaitijos nacionaliniai parkai ir Trakų istorinis nacionalinis parkas, o pirmajam Lietuvos nacionaliniam parkui galiausiai suteiktas Aukštaitijos nacionalinio parko vardas. Šiuo metu 5 nacionaliniai parkai užima 1523 kv. km plotą. Tai sudaro daugiau kaip 2 proc. šalies teritorijos.

 • ATGAL
  Padidintos baudos už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimo tvarkos pažeidimus
  PIRMYN
  Seimo priimtomis pataisomis bus mažinami Lietuvos banko valdybos narių atlyginimai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.