Valstybės naujienos

 • Prestižinę aplinkosaugos premiją pelnė miškininkas Kęstutis Kaltenis

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-01

  Rytoj, birželio 2 d., per Pasaulinės aplinkos dienos minėjimo iškilmes bus įteikta Viktoro Bergo premija, kurią yra įsteigusi Aplinkos ministerija ypač nusipelniusiems savo sistemos darbuotojams. Šiemet ji skirta ilgamečiam Kėdainių miškų urėdijos Paliepių girininkijos Lapkalnio eiguliui, Skinderiškių dendrologinio parko įkūrėjui ir puoselėtojui Kęstučiui Kalteniui.

  Viktoro Bergo premijai, be laureato, taip pat buvo nominuoti dar penki savo darbu pagarbą pelnę aplinkos sektoriaus darbuotojai. Tai Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Klimatologijos skyriaus vedėja Audronė Galvonaitė, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus direktorė Nijolė Gulbinienė, Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis, Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus pavaduotojas Stasys Vanagas ir VšĮ „Grunto valymo technologijos“ Klaipėdos skyriaus vyresnioji technologė Dalė Zita Zveročkinienė.

  Šiemetine Viktoro Bergo premija įvertintas didžiulis Kęstučio Kaltenio atsidavimas savo profesijai, jo nenuilstamas triūsas puoselėjant miškus. Beveik visas šio garbaus miškininko gyvenimas susijęs su Lapkalnio eiguva Paliepių girininkijoje. Čia jis pradėjo dirbti eiguliu, kai buvo dvidešimt aštuonerių, – 1963 metais. Visuomenei Kęstutis Kaltenis daugiau žinomas kaip Skinderiškių dendrologinio parko įkūrėjas. Šį parką Kėdainių rajone jis pradėjo tverti apleistoje ganykloje prie gražaus Šušvės vingio netoli savo gimtinės. Dabar šis unikalus gamtos kampelis, kuriame prigijo ir auga apie 1300 rūšių, porūšių ir formų medžių bei krūmų iš įvairių Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos šalių, yra tapęs traukos centru ne tik rajono gyventojams. Čia lankosi ekskursijos iš visos šalies. Daug rūšių Lietuvoje buvo išauginta pirmą kartą. Šiuo metu Skinderiškio dendrologinis parkas užima 123 ha plotą. Kęstutis Kaltenis juo ir toliau rūpinasi padedant Kėdainių miškų urėdijai. Parkas yra nuošalioje vietovėje, todėl čia apsilanko ir piktavalių. Ginant šį savo rankomis sukurtą gamtos kampelį, jo įkūrėjui teko ir fiziškai nukentėti.

  Kęstutis Kaltenis – vienuoliktasis Viktoro Bergo premijos laureatas. Šią kas dveji metai skiriamą premiją Aplinkos ministerija savo sistemos darbuotojams yra įsteigusi 1995 metais. Viktoro Bergo, vieno iš svarbiausių aplinkos apsaugos sistemos Lietuvoje kūrėjų, vardu ji pavadinta 1997-aisiais.

  Šią premiją pirmasis pelnė tuometis Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Petras Sakalauskas (1997 m.). 1999 m. ji paskirta Rapolui Liužinui, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos viršininko pavaduotojui, 2001 m. – Kauno regiono aplinkos apsaugos departamento Kėdainių r. aplinkos apsaugos agentūros viršininkui Mykolui Armanavičiui, 2003 m. – Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus vyr. specialistui Rimantui Grikevičiui ir Šventosios girininkui Rimantui Antanui Kvikliui, 2005 m. – Vytautui Čirpui, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių r. agentūros vyresniajam valstybiniam aplinkos apsaugos inspektoriui,  ir Petrui Korkučiui, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie AM vyriausiajam specialistui, 2007 m. – Evaldui Vėbrai, Aplinkos ministerijos  Aplinkos strategijos departamento Strateginio planavimo skyriaus vyriausiajam specialistui, 2009 m. – Petrui Dabrišiui, Telšių miškų urėdijos Ubiškės girininkijos eiguliui, ir Bronislovui Kaseliui, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos Ukmergės meteorologijos stoties vyresniajam stebėtojui.

  Aplinkos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Beveik kas trečias šalies gyventojas gauna bent vienos rūšies pensiją
  PIRMYN
  Gauti potencialių Strateginių investuotojų į Visagino AE pasiūlymai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.