Prezidentė: Norvegijos tragedija neturi pasikartoti | Apžvalga

Valstybės naujienos

 • Prezidentė: Norvegijos tragedija neturi pasikartoti

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2011-07-26

  D. Grybauskaitė pasirašo Norvegijos ambasados užuojautų knygoje (Oficiali Prezidentūros nuotr.)

  Pagerbdama tragedijos Norvegijoje aukas Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė šios šalies ambasados užuojautų knygoje.

  Lietuvos vadovė griežtai pasmerkė terorą Norvegijoje ir pabrėžė, jog nė viena valstybė, taip pat Lietuva, negali leisti ekstremistiniams judėjimams išvešėti, grasinti ir kelti pavojų žmonėms bei visuomenei.

  „Neturi tokių dalykų Europoje būti. Tai yra labai blogas ženklas. Europa nėra tokia saugi, kaip mes manėme anksčiau. Neonacizmas ir kairysis radikalizmas yra labai pavojingi ir negali būti toleruotini”, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

  Pasak Prezidentės, Norvegijos įvykiai parodė tą pačią skaudžią problemą, kuri egzistavo ir per antrąjį pasaulinį karą. Prasidėjęs nuo fašizmo ir socializmo, vienai tautai galvojant, jog yra geresnė už kitas, šis karas lėmė masines žmonių aukas. Lietuvos vadovės teigimu, tai neturi pasikartoti. Būtina užkirsti kelią bet kokiam ekstremizmui, neapykantos kurstymui, stiprinti ir ginti demokratines vertybes, ugdyti toleranciją, pagarbą žmogui ir jo gyvybei.

  Šalies vadovė taip pat akcentavo, jog slaptosios tarnybos turi ypatingą dėmesį skirti kovai su ekstremizmo ir neapykantos kurstymu kibernetinėje erdvėje.

  Prezidentės spaudos tarnyba

 • ATGAL
  Trečdalis įmonių pirko prekes ar paslaugas elektroniniais tinklais
  PIRMYN
  Lietuva ragina nedelsiant griežtinti branduolinės saugos reikalavimus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.