Valstybės naujienos

 • Prezidentės teikiamos pataisos paspartins permainas šalies prokuratūroje

 • Institucijos: Prezidentūra
  Data: 2011-04-14

  Šiandien Seimui pateikiamos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Prokuratūros įstatymo pataisos, kuriomis apibrėžiamos ir apribojamos visų vadovaujančių prokurorų kadencijos ir įvedama jų rotacija, taip pat keičiama prokurorų atrankos, karjeros bei tarnybos ir atsakomybės vertinimo tvarka.

  Pataisomis siūloma visiems vadovaujančias pareigas užimantiems prokurorams nustatyti penkerių metų tarnybos laikotarpį ir uždrausti tas pačias pareigas eiti daugiau nei dešimt metų iš eilės. Nuosekli prokuratūros vadovų kaita neleis pareigūnams suaugti pažintimis, užtikrins skaidresnį ir efektyvesnį prokurorų darbą, sudarys realias karjeros galimybes.
  Projektu taip pat siūloma nustatyti kokybiškai naują prokurorų atrankos procedūrą – į visas be išimties vadovaujamas pareigas prokuratūroje siūloma atrankas vykdyti viešo konkurso būdu, kuriame galėtų dalyvauti ne tik prokurorai, bet ir kiti įstatymo reikalavimus atitinkantys pretendentai, pvz., teisėjai ir mokslininkai.
  Prezidentė siūlo iš esmės reformuoti ir prokurorų tarnybinės atsakomybės institutą – atsisakyti ydingos praktikos, kai Prokurorų etikos komisijoje svarstomi tik patys menkiausi prokurorų prasižengimai, o rimtesni pažeidimai tiriami tarnybinių patikrinimų, kuriuos atlieka patys prokurorai, dažnai – dirbantys toje pačioje prokuratūroje, kaip ir prasižengęs asmuo, metu. Visi prokurorų nusižengimai – tiek šiurkštūs įstatymų pažeidimai ar prokuroro vardą žeminantys poelgiai, tiek ir mažiau pavojingi prasižengimai bei kiti neetiški, prokurorui nederami veiksmai – būtų tiriami Prokurorų etikos komisijoje, kurią sudarys ne tik prokurorai, bet ir kitų institucijų pasiūlyti asmenys bei visuomenės atstovai.


  Prezidentės spaudos tarnyba
 • ATGAL
  Viešosios įstaigos bei labdaros ir paramos fondai galės pretenduoti gauti sveikatinimo programų finansavimą
  PIRMYN
  Padidintos baudos už pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimo tvarkos pažeidimus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.