Valstybės naujienos

 • Pristatytas vienas moderniausių geležinkelio infrastruktūros kontrolės įrenginių

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-06-15

  Vilniuje pristatytas vienas moderniausių geležinkelių infrastruktūros kontrolei naudojamų įrenginių – Austrijos kompanijos „Plasser & Theurer” pagamintas savaeigis kelio kontrolės vagonas EM140, bendrovei „Lietuvos geležinkeliai“ leisiantis lazeriniu būdu operatyviai nustatyti ir įvertinti kelio techninę būklę.

  Naujoji kelio kontrolės mašina kainavo beveik 23,5 mln. eurų, 85 proc. šios sumos finansuojama 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis pagal Susisiekimo ministerijos administruojamą priemonę „Transeuropinės reikšmės geležinkelio linijų modernizavimas ir plėtra, reikiamos infrastruktūros sukūrimas viešiesiems logistikos centrams steigti“.

  „Galime teigti, kad „Lietuvos geležinkelių“ bendrovė valdo moderniausią traukos riedmenų parką Rytų ir Centrinėje Europoje, o šiandien esame naujo, svarbaus įvykio liudininkai. Šio įrenginio įsigijimas yra dar vienas svarbus žingsnis siekiant priartinti Lietuvos geležinkelių sektoriaus infrastruktūros techninį lygį prie europinio, užtikrins geresnę eismo saugą“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

  Ši kelio kontrolės mašina galės ne tik užrašyti ir atlikti matavimus dviem kryptimis, bet ir analizuoti kelio parametrus. Joje taip pat sumontuota gabaritų kontrolės įranga, leisianti matavimus atlikti greitai ir tiksliai. Kadangi EM140 masė yra panaši į lokomotyvo, tai leis patikrinti kelio parametrus veikiamus apkrovos.

  Kelio parametrai, pagal kuriuos sprendžiama apie jo būklę, bus fiksuojami kompiuteryje skaitmeniniu būdu ir apdorojami greitai bei kokybiškai. Taip pat specialios programos leis modeliuoti, kaip laikui bėgant keisis kelio būklė.

  Mašinoje taip pat sumontuota įranga traukinių radijo ir šiuo metu pradedamam naudoti GSM-R ryšiui tikrinti, yra galimybė įrengti papildomai kontrolei skirtas kelio filmavimo ir bėgių profilio nuskaitymo sistemas, RAKP (riedmenų automatinės kontrolės prietaisų) tikrinimo įrangą.

  Kelmačio EM140 įsigijimas žymi projekto „Infrastruktūros diagnostikos sistemų įrengimas“ pirmojo etapo pabaigą. Kitais etapais planuojama įrengti poligonometrinį tinklą, įsigyti diagnostikos įrangą, akredituoti metrologijos laboratoriją ir įsigyti reikiamą programinę įrangą.

  Susisiekimo ministerija

 • ATGAL
  Krašto apsaugos ministrė: „Jei turėsime valios kurti, tuomet bus valia ir apginti“
  PIRMYN
  Kurortų kokybę ir konkurencingumą užtikrins atnaujinti reikalavimai
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.