Valstybės naujienos

 • R. Juknevičienė: „Tikimės, kad Aljansas žengs svarbų žingsnį kuriant NATO priešraketinės gynybos sistemą“

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2012-02-13

  Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė vasario 13 d. susitikusi su NATO generalinio sekretoriaus padėjėju Patrick Auroy teigė, jog Lietuva tikisi, kad Aljansas žengs svarbų žingsnį kuriant NATO priešraketinės gynybos sistemą.

  „Mums būtų labai svarbu išgirsti stiprią žinią Čikagoje NATO viršūnių susitikime“, – sakė ministrė. Susitikime taip pat kalbėta apie NATO vykdomus išmaniosios gynybos projektus.

  „Mes labai remiame išmaniosios gynybos principus, mums svarbus NATO įgyvendinamas Oro-žemės stebėjimo projektas“, – teigė R. Juknevičienė. NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas pažymėjo, kad Baltijos šalių bendradarbiavimas yra pavyzdys visoms kitoms NATO narėms kalbant apie išmaniąją gynybą. P. Auroy pasveikino Lietuvą NATO priėmus sprendimą dėl NATO oro policijos misijos ateities bei gyrė Baltijos šalių pastangas didinti priimančiosios  šalies paramą.

  Be to, R. Juknevičienė susitikime pažymėjo, kad Lietuva tikisi, jog bus sukurtos tam tikros NATO taisyklės, reguliuojančios karinių technologijų perdavimą ne NATO šalims. „Daugiau skaidrumo reiškia daugiau saugumo“,– pabrėžė ministrė.

  Pokalbyje taip pat aptarta saugumo situacija kaimynystėje. Pasak krašto apsaugos ministrės, šiame regione pastebimas Rusijos augantis karinis aktyvumas prie vakarinių sienų, o Rusija modernizuoja savo ginkluotę.

  NATO generalinio sekretoriaus padėjėjas P. Auroy  taip pat susitiko su krašto apsaugos viceministru Mykolu Juozapavičiumi ir Krašto apsaugos ministerijos pajėgumų ir ginkluotės generaliniu direktoriumi brigados generolu Almantu Leika.

  Krašto apsaugos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Europos Komisija siūlo Europos tvarios bioekonomikos strategiją
  PIRMYN
  Energetikos komisaras sveikino su progresu įgyvendinant VAE projektą
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.