Valstybės naujienos

 • R. Juknevičienė: 1831 metų įvykiai primena, kaip svarbu vienytis atpažįstant ir įveikiant bendras grėsmes

 • Institucijos: Ministerijos
  Temos: Sauga
  Data: 2011-06-20

  Birželio 20 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė dalyvavo Aukštuosiuose Paneriuose vykusiame minėjime, skirtame 1831 m. sukilimo 180-osios metinėms, ir teigė, kad tolimi 1831-ieji yra artimi mūsų dienų gyvenimui dviem svarbiais aspektais.

  „Tų dienų įvykiai padeda suvokti lietuvių ir lenkų kaimynystės reikšmę, primena, kaip svarbu vienytis atpažįstant ir įveikiant bendras grėsmes“, – kalbėjo ministrė.

  Pasak jos, šiais metais minime ir Emiliją Pliaterytę, kurios gyvenimas naujai iškyla naujųjų kartų sąmonėje.

  „Jai likimas lėmė trumpą, bet prasmingą gyvenimą. Svarbu pabrėžti, kad net praėjus keliems šimtmečiams nuo jos gimimo, šį vardą pagarbiai taria ne vienos tautos žmonės. Istoriniai pasakojimai liudija, kad ji pateisina savo vardo, Emilija – tai veržli, nepralenkiama – prasmę”, – sakė R. Juknevičienė.

  „Pats geriausias paminklas sukilėlių kovai būtų, ir tikiu, yra, jei lietuviai ir lenkai suprastų, kad esame surišti ne tik bendra istorija, bet ir būsimais svarbiais darbais. Kad tie, kurie tada norėjo ir dabar tebenori valdyti mūsų žemes ir protus, nerastų nei paramos, nei džiaugsmo mums kivirčijantis. Džiaugiuosi, kad už kraštų gynybą atsakingi žmonės, kariai tai puikiai supranta”, – pažymėjo krašto apsaugos ministrė.

  Renginyje kartu dalyvavo Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas gen.mjr. Jonas Vytautas Žukas, Lenkijos ambasadorius Januszas Skolimowskis (Janusz Skolimowski), lenkų bendrijos Lietuvoje atstovai, taip pat Emilijos Pliaterytės draugijos, Emilijos Pliaterytės mokyklos, Lietuvos šaulių sąjungos ir kitų visuomeninių organizacijų nariai.

  Žuvusius 1831 m. sukilimo dalyvius pagerbė ir minėjime dalyvavę Lietuvos ir Lenkijos kariuomenių Garbės sargybos kuopų kariai.

  Minėjimo metu Lietuvos krašto apsaugos ministerijos ir Lenkijos ambasados atstovai Auštuosiuose Paneriuose prie monumento 1831 m. sukilimui ir žuvusiems „Už Jūsų ir mūsų laisvę“ atminti padėjo gėlių vainikus 600 kovose už Vilniaus išvadavimą žuvusiems sukilėliams. Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėlių ir netoliese esančiose kapinaitėse, kur palaidoti 364 mūšyje žuvę rusų kariai.

  Krašto apsaugos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Lietuvos žmonės – verslūs
  PIRMYN
  Pirmąjį šių metų ketvirtį valstybės valdomų įmonių efektyvumas didėjo
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.