Valstybės naujienos

 • R. Šukys: globalūs iššūkiai sveikatos sektoriuje skatina valstybes vienytis

 • Institucijos: Ministerijos
  Data: 2011-04-29

  Lietuvos delegacija, vadovaujama sveikatos apsaugos ministro Raimondo Šukio, dalyvauja Maskvoje vykstančioje pirmojoje Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) šalių ministrų konferencijoje, skirtoje sveiko gyvenimo būdo ir neužkrečiamų ligų kontrolės klausimams. Pasak Lietuvos delegacijos vadovo, ši konferencija – labai svarbus įvykis PSO kovojant su vėžio, širdies ir kraujagyslių, diabeto ir chroniškomis plaučių ligomis.

  Lietuvos sveikatos apsaugos ministro R. Šukio teigimu, globalūs iššūkiai sveikatos sektoriui, tarp jų ir Neužkrečiamų ligų plitimas, skatina vienytis valstybes.

  „Neabejotina, kad pavieniui valstybės nepajėgios įveikti šias ligas. Todėl būtina politiką  formuoti visais lygiais – ir globaliu, ir regioniniu, ir nacionaliniu. Tik įgyvendinus principą „Sveikata – visose politikose“ šalyse bus sukurtos prielaidos visuomenės sveikatai ir gerovei,“ – sako R. Šukys.

  Neužkrečiamų ligų kasmet daugėja dėl visuomenės senėjimo, urbanizacijos, prekybos globalizacijos ir nesveiko gyvenimo būdo. Jei per metus pasaulyje miršta apie 57 mln. žmonių, tai apie 36 mln. (arba du trečdaliai) – dėl neužkrečiamų ligų: širdies ir kraujagyslių, vėžinių, lėtinių kvėpavimo ligų ir diabeto.

  Maskvoje vykstančioje konferencijoje dalyvauja delegacijos iš 164 šalių. Net 94 šalių  delegacijoms vadovauja Sveikatos apsaugos ministrai. Ši konferencija tai konsultacijų su šalimis narėmis dalis, rengiantis Jungtinių Tautų Generalinei Asamblėjai, vyksiančiai šių metų rugsėjo mėn. Niujorke.

  Konferencijoje Maskvoje, pasak ministro R. Šukio, tikimasi, kad JT Generalinė asamblėja  taps istorinės svarbos žingsniu globalios sveikatos srityje, kai valstybių ir vyriausybių vadovai aptars bei suderins veiksmus  dėl neužkrečiamų ligų prevencijos ir kontrolės.

  Sveikatos apsaugos ministerijos informacija

 • ATGAL
  Diskutuota apie platesnes Lietuvos ir Kaliningrado bendradarbiavimo galimybes
  PIRMYN
  Premjeras: litvakų paveldas yra unikalus
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.