Radviliškyje varžėsi kojinių mezgimo aistruoliai | Apžvalga

Regionai

 • Radviliškyje varžėsi kojinių mezgimo aistruoliai

 • Regionai: Šiaurės
  Data: 2012-06-21
  Autorius: Parengta pagal čempionato organizatorių pranešimus spaudai

  Gegužės 27 d. Radviliškis lietuvius ir užsienio šalių svečius trečią kartą pakvietė į vienintelį Lietuvoje ir Europos šalyse Europos kojinių mezgimo čempionatą, organizuotą Radviliškio rajono jaunimo klubo „Mix“ ir Radviliškio miesto kultūros centro. Penkias valandas trukusioje kovoje dalyvauti pasiryžo pusšimtis dalyvių iš visų Lietuvos regionų, taip pat Lenkijos ir Latvijos. 48 dalyviai mezgė raštuotas ir vienspalves, šildančias kūną ir sielą vilnones kojines.

  Svarbus buvo ne tik numegztų kojinių skaičius, bet ir mezgimo kokybė, raštų ir spalvų parinkimas. Ant čempionato prizininkų III vietos pakylos stojo pirmųjų dviejų čempionatų nugalėtoja radviliškietė Paulina Genė Liubonienė. Antrąją vietą laimėjo radviliškietė Laimutė Indilėnienė, o Europos kojinių mezgimo čempionato titulas šiais metais atiteko 75 metų buvusiai pedagogei Marijai Šiuipienei iš Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro. Moteris sakė mezganti nuo devynerių metų, tačiau tik išėjusi į pensiją atrado daugiau laiko rankdarbiams, todėl su malonumu kuria darbus iš odos, popieriaus, mėgsta ir megzti.

  Įvertinti buvo ne tik pagrindinės rungties, bet ir čempionato metu veikusios parodos, į kurią turėjo atsivežti šešias iš anksto namuose numegztų kojinių poras, dalyviai. Prizas už novatoriškumą atiteko Ritai Kuprinskaitei, parodoje nustebinusiai nertomis kojinėmis. Pirmoji vieta už gražiausius eksponatus skirta joniškietei Felicijai Bogvilienei, antroji – radviliškietei Olei Plungienei, trečioji – taip pat radviliškietei Žydrai Jomantienei. Be to, pirmą kartą čempionate kojinių poras mezgė skirtingų kartų atstovių poros – mamos su dukromis.

  Šiųmečiame čempionate kojinių mezgimo įgūdžius pademonstravo ne tik moterys, bet ir vyrai. Apdovanojimus gavo Kazimierzas Kujawskis (Gnieznas, Lenkija), panevėžietis Raimondas Mikuševičius, Algis Parvainis. Vienas iš dalyvių – R. Mikuševičius – dar 2000-iesiems artėjant tapo šalies rekordininku, po to, kai virbalais nežiūrėdamas numezgė 2000 metrų ilgio, sudėtingų raštų draugystės pynę.

  Organizatorių teigimu, į čempionatą atvyko daug mezgėjų, todėl drąsiai galima teigti, kad mezgimas rankomis Lietuvoje tebėra mėgstamas užsiėmimas, tuo tarpu kitose šalyse jis jau gaivinamas kaip senovinis amatas. Radviliškyje vykstantis Europos kojinių mezgimo čempionatas puoselėja tradicinių amatų jaunajai kartai perdavimą, gaivinimą ir jų sklaidą.

  Tekste naudojamos Rimanto Petriko nuotraukos.

 • ATGAL
  Užsienio politika Vilniaus krašte
  PIRMYN
  Paveldėtame miške – visuomenei atviras parkas
 • Mūsų draugai:
 • ELP grupė
 • Bernardinai.lt
 • Europarlamentaras Algirdas Saudargas

Copyright © 2011 apzvalga.eu. Visos teisės saugomos.

Draudžiama tinklapyje „Apžvalga“ paskelbtą tekstinę ir vaizdinę medžiagą panaudoti kitose žiniasklaidos priemonėse arba platinti šio tinklapio medžiagą kuriuo nors pavidalu be „Apžvalgos“ leidėjų sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti „Apžvalgą“ kaip šaltinį.